Chrząblice. Opłatkowe Inspiracje Galewskiego Wzgórza Przemienienia wśród przyjaciół

Spotkania opłatkowe, to okazja do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła wszystkim, którzy zebrali się wczoraj w strażnicy OSP w Chrząblicach, gdzie odbyły się Opłatkowe Inspiracje Galewskiego Wzgórza Przemienienia. Organizatorami tej pięknej uroczystości byli: Ks. Kanonik Jacek Buda kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie, Stowarzyszenie Valentinus Galewskiego Wzgórza Przemienienia,  Sołectwo Chrząblice, KGW Chrząblice i OSP Chrząblice.

W rodzinnej i ciepłej atmosferze, 7 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe dobrodziejów, przyjaciół, członków Stowarzyszenia Valentinus oraz wszystkich, którzy na co dzień wspierają Ks. Kustosza. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył Ks. Kanonik Jacek Buda.

W bożonarodzeniowy i kolędowy nastrój wprowadzili gości kolędnicy z Zespołu “Razem” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Galewie z filią w Chrząblicach. Nie zabrakło oczywiście łamania się opłatkiem, wspólnego poczęstunku przy jednym stole i składania sobie najserdeczniejszych życzeń.

Pyszne smaki na wigilijnym stole

Zgodnie z polskim zwyczajem na stole królowały potrawy wigilijne, przygotowane wspólnymi siłami przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chrząblic. Panie przeszły same siebie. Na stole znalazły się przepyszne pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z serem, łazanki, groch z kapustą, ryba pieczona, ryba po japońsku, ryba w oleju, ryba w galarecie, śledź pod pierzynką, sałatka śledziowa, barszczyk czerwony z pasztecikami, zupa grzybowa, makiełki, kompot z suszu, czy słodkie świąteczne ciasta.

Sporo tego było, ale i sporo przyjaciół przybyło na Opłatkowe Inspiracje Galewskiego Wzgórza Przemienienia, bo przeszło 200 osób.

Staramy się żeby było rodzinnie, żeby wszyscy czuli się dobrze w tej społeczności. Żeby to było święto ludzi – mówił prezes Stowarzyszenia Valentinus Galewskiego Wzgórza Przemienienia Sławomir Gacka

Myślimy także o poszerzeniu tych spotkań o wspomnienia wigilijne ludzi starszych – kontynuował.

Świątecznego nastroju dodawała także piękna dekoracja bożonarodzeniowa: żłobek i ołtarz – dzieło rąk druhów OSP Chrząblice, której prezesem jest Piotr Maciaszek.

Tradycją jest także, że podczas tych spotkań już od kilku lat wręczane są Róże Przemienienia, dar Ks. Kustosza Jacka Budy. Jest to podziękowanie dla osób, które aktywnie uczestniczą i wspierają Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie. W tym roku Róże otrzymali: Cezary Krasowski, wójt gminy Brudzew oraz Karol Mikołajczyk, wójt gminy Turek.


Tagi: , , , , , , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Wrzesień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
pt 21

Kino TUR. Iniemamocni 2

21 września - 24 września
pt 21

Kino TUR. Zakonnica

21 września - 24 września
pt 21
sob 22

Tuliszków. Rajd Rowerowy Zawrót Głowy

22 września godz. 09:30 - 12:00
sob 22
sob 22

Gm. Turek. I Rodzinny Rajd Rowerowy

22 września godz. 11:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.