Coś dla ucha i dla brzucha na Dniach Tuliszkowa

Dni Tuliszkowa 2018. Prezentacja kulinarne sołectw oraz przegląd orkiestr dętych

Od kilku lat podczas Dni Tuliszkowa swoje kulinarne prezentacje mają sołectwa gminy. I od lat cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem. Można rzec, że stali bywalcy tego święta nie wyobrażają sobie wręcz ich nieobecności. Tak było i w tym roku. 9 sołectw przygotowało swoje potrawy obok, których nie można było przejść obojętnie.

Festiwal smaków, tak można podsumować tegoroczny przegląd kulinarny. Już od wejścia mieszkańców Tuliszkowa i okolic witały pięknie udekorowane stoiska sołectw. Ten ogromny wysiłek nakarmienia przybyłych w niedzielę na stadion miejski podjęły się w tym roku sołectwa: Grzymiszew, Kiszewy, Nowy Świat, Piętno, Ruda, Tarnowa, Wielkopole, Wróblina oraz Wymysłów. Aby docenić przygotowane prezentacje i zaangażowanie na ręce sołtysów: Jana Mikołajczyka (Grzymiszew), Piotra Grzeszczaka (Kiszewy), Andrzeja Szymczaka (Nowy Świat), Stanisława Adamka (Piętno), Józefa Kozłowskiego (Ruda), Dariusza Koślę (Tarnowa), Przemysława Krawca (Wielopole), Lidii Barbusińskiej (Wróblina), Katarzyny Łuczak (Wymysłów) złożono podziękowania.

Cieszyło oko, ale i podniebienie

Podziwiać, ale i skosztować można było wręcz artystycznie wykonanych potraw. Od pierogów, sałatek, past, zup, swojskich wędlin i chleba, po rewelacyjnie wypieki, a także nalewki. Niektóre z prezentacji w barwach biało-czerwonych, jak przystało na rok jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedno jest pewne, wszystkie potrawy były wyśmienite i trudno by było wybrać najlepsze danie.

Swój namiot miało także Forum Kobiet w Tuliszkowie. Panie zapraszały wszystkich do wspólnej zabawy, gdzie można było wygrać nie lada atrakcyjne nagrody.

Coś dla ucha…

Także na scenie można było podziwiać talent tym razem nie kulinarny, a muzyczny. W trakcie ostatniego dnia imprezy odbył się  XX Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Swoje umiejętności zaprezentowało 7 orkiestr z powiatu tureckiego. A wśród nich:

  • Orkiestra Dętą z Władysławowa, oraz mażoretki, kapelmistrz Andrzej Kujawa,
  • Orkiestra Dęta z Dobrej-Żeronic oraz mażoretki, kapelmistrz Eugeniusz Grzelak,
  • Orkiestra Dęta z Turku, kapelmistrz Eugeniusz Grzelak,
  • Orkiestra Dęta z Tokar, kapelmistrz Adrian Wałowski,
  • Orkiestra Dęta z Brudzewa, kapelmistrz Andrzej Kujawa,
  • Orkiestra Dęta z Przykony, kapelmistrz Janusz Kujawa,
  • Orkiestra Dęta MGOK z Tuliszkowa, kapelmistrz Jacek Rybczyński.

Wydarzenie było okazją do wręczenia dyplomu i okolicznościowego upominku dla najmłodszego oraz najstarszego uczestnika przeglądu powiatowego. Ponadto Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznał kapelmistrzowi Eugeniuszowi Grzelakowi, odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.


Tagi: , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Wrzesień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
pt 21

Kino TUR. Iniemamocni 2

21 września - 24 września
pt 21

Kino TUR. Zakonnica

21 września - 24 września
pt 21
sob 22

Tuliszków. Rajd Rowerowy Zawrót Głowy

22 września godz. 09:30 - 12:00
sob 22
sob 22

Gm. Turek. I Rodzinny Rajd Rowerowy

22 września godz. 11:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.