Dom Spokojnej Starości – kolejny punkt wyborczy Waldemara Trojana
Chciałbym, by była to nowoczesna, całodobowa placówka, w której seniorzy znajdą opiekę profesjonalnego zespołu specjalistów – mówił Waldemar Trojan na konferencji prasowej 13 października. Kandydat na burmistrza Turku do swojego programu i obietnic wyborczych dołożył budowę Domu Spokojnej Starości.
Dom Spokojnej Starości miałby być wybudowany w Korytkowie, nieopodal osiedla bloków na ul. Górniczej. Miała to by być placówka, w której kilkudziesięciu seniorów znalazłoby opiekę. Jak ma wyglądać?
- 33 przestronne, komfortowe, jedno- i dwuosobowe pokoje z pełnym wyposażeniem, umeblowanie oraz osobnymi łazienkami
- nowoczesna kuchnia z przestronną jadalnią, przytulną świetlicą z kominkiem i sprzętem audio-video, gdzie będzie można organizować święta i różnego rodzaju imprezy rodzinnie okazjonalne
- przestrzeń pozbawiona schodów i innych przeszkód, dostosowaną do potrzeb niepełnosprawnych
- w pobliżu domu – park ze strumieniem raz miejscem na ognisko czy grilla.
Jak informuje kandydat na burmistrza pomysł Domu Spokojnej Starości narodził się po spotkaniach ze seniorami. Wskazywali oni na ogromny problem samotnych osób starszych w mieście. Ci, którzy nie mają tu bliskiej rodziny skazani są na wegetację. Takich osób jest w Turku co najmniej kilkadziesiąt. Dziś nie ma w mieście programu otoczenia ich kompleksową pomocą – informował Waldemar Trojan.
[arve url=”https://youtu.be/u4f9yXzDaB0″ mode=”normal” promote_link=”yes” /]
Kandydat nie martwi się o środki finansowe na budowę placówki. Jak mówi – są programy unijne ogłaszane przez marszałka województwa oraz są środki rządowe, a także w przyszłości będą w związku z zamierzeniami rządu dotyczącymi programu Senior+. Oczywiście potrzebne będą środki własne.
