Drużyny Głuchowa i Żdżar wywalczyły srebro oraz brąz na Mistrzostwach Polski MDP 2018

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gm. Kawęczyn mogą zaliczyć start w Mistrzostwach Polski MDP 2018 do udanych. Z Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarnicze MDP Głuchów wróciła z srebrnym medalem, a MDP Żdżary z brązowym. W zawodach udział wzięło 18 drużyn męskich i 19 żeńskich.

W dniach 31 sierpnia – 2 września br. odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF. Bezkonkurencyjne okazało się województwo podkarpackie. Wśród drużyn dziewcząt zwyciężyła MDP Racławówka, w grupie chłopców i drużyn mieszanych najlepszy wynik osiągnęła MDP Krzeszów. Drużyny z powiatu tureckiego zajęły zaszczytne drugie miejsce – MDP Głuchów (chłopcy) i trzecie – MDP Żdżary (dziewczęta). Na ósmym miejscu uplasowała się drużyna MDP Będziechów (chłopcy).

Klasyfikacja końcowa MDP:

Dziewczęta:
  • I miejsce – Racławówka, woj. podkarpackie (pkt. 1056.56)
  • II miejsce – Przytkowice, woj. małopolskie (pkt. 1054.79)
  • III miejsce – Żdżary, woj. wielkopolskie (pkt. 1054.45)
Chłopcy/drużyny mieszane:
  • I miejsce – Krzeszów, woj, podkarpackie (pkt. 1065.39)
  • II miejsce – Głuchów, woj. wielkopolskie pkt. 1064.42)
  • III miejsce – Przytkowice, woj. małopolskie (pkt. 1054.45)
„Musztra” na podium znalazły się drużyny:
  • I miejsce – Przytkowice, woj. małopolskie (dziewczęta) i Skotniki, woj. świętokrzyskie (chłopcy)
  • II miejsce – Racławówka, woj. podkarpackie (dziewczęta) i Przytkowice, woj. małopolskie (chłopcy)
  • III miejsce – Odrzańskie, woj. opolskie (dziewczęta) i Zakrzów, woj. świętokrzyskie (chłopcy)

Zwycięskie drużyny będą reprezentować Polskę podczas międzynarodowych zawodów MDP w Szwajcarii w 2019 r.

Ponadto w ramach zawodów drużyny rywalizowały także w konkurencji „prezentacja województw”. Tutaj I miejsce należało do drużyny z województwa lubelskiego, II – z województwa opolskiego, III – z województwa dolnośląskiego.

Organizatorem zawodów był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.