Ewa Kopacz w Turku o walce z rakiem, bonie senioralnym, wykluczeniu komunikacyjnym

W ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego nasze miasto odwiedziła była premier Ewa Kopacz. Na spotkaniu z seniorami w turkowskim muzeum głównymi tematami była walka z rakiem, bon senioralny oraz wykluczenie komunikacyjne Turku.

Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Ewa Kopacz odwiedziła Wielkopolskę wschodnią, w tym także Turek. Była premier spotkała się z burmistrzem miasta, z seniorami oraz zwiedziła turkowski kościół.

Na spotkaniu z seniorami w turkowskim muzeum głównymi tematami była walka z rakiem, bon senioralny oraz wykluczenie komunikacyjne Turku. Ewa Kopacz poinformowała o sukcesie Europejskiej Komisji ds. Walki z Rakiem, powołanej z inicjatywy polskiej delegacji w Parlamencie Europejskim. Jej celem było, by takie same nowoczesne i skuteczne leki, których w Polsce jest mniej niż w innych krajach UE, takie same terapie, takie same standardy leczenia były dostępne także w Polsce.

Wiele czasu była premier poświęciła na objaśnianiu zasad tzw. bonu senioralnego, który będzie dostępny od stycznia 2026 r. Podkreślała, że rząd Donalda Tuska jest otwarty na kwestie senioralne.

Ze spraw lokalnych poruszyła kwestię wykluczenia komunikacyjnego Turku. Zadeklarowała wsparcie i współpracę z burmistrzem oraz towarzyszącym jej posłem Nowakiem.

Na zakończenie wizyty Ewa Kopacz podziwiała dzieła Józefa Mehoffera w kościele NSPJ.


Tagi:

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.