Innowacyjna edukacja Brudzewa doceniona przez Samorząd Województwa

Prosto ze studia mieszczącego się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, podczas całkowicie online uroczystej gali wręczono nagrody laureatom konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Wśród wyróżnionych przez UMWW w Poznaniu znalazła się Gmina Brudzew.

Nagrodą pieniężną w wysokości 8000 zł uhonorowany został projekt pn. “ODPOWIEDZIALNI ZA ŚRODOWISKO…”  – stworzenie nowych źródeł upowszechniania wiedzy z zakresu gospodarki odpadami w gminie Brudzew. W konkursie mogły wystartować samorządy, organizacje pozarządowe, gospodarcze i społeczne, instytucje oświaty i kultury oraz społeczności lokalne.

Innowacyjna edukacja Brudzewa doceniona

W ramach projektu powstał film pt. „Śmieci pół żartem pół serio”. Około 10-minutowy monolog komika Adama Sobańca przedstawiający w sposób niecodzienny, prześmiewczy tematykę „śmieciową”. Ponadto, projekt umożliwił przygotowanie kalendarza edukacyjnego na rok 2020. Jego grafika obrazuje przyrodę gminy Brudzew zanieczyszczoną bezmyślnymi nawykami społeczeństwa. Zawartość tegoż informatora to nie tylko zdjęcia i kalendarium, ale również wskazówki dotyczące segregacji odpadów oraz oznaczenia przypominające o odbiorze danej frakcji i upływie terminu opłaty „śmieciowej”. Trzecim elementem projektu była strona internetowa www.2zycieodpadow.pl służąca mieszkańcom gminy do umieszczania bezpłatnych ogłoszeń o rzeczach zbędnych, a jednocześnie nadających się do dalszego wykorzystania, typu meble, sprzęt AGD, RTV, zabawki. Nie wyrzucaj – pozwól wykorzystać innym oraz pamiętaj, że… wszyscy jesteśmy “Odpowiedzialni za środowisko”.

Do konkursu zgłoszonych zostało 168 projektów, w ww. kategorii wyróżniono zaledwie 23 projekty z całego województwa, a zatem jesteśmy szczególnie dumni że innowacyjne pomysły edukacyjne Gminy Brudzew zostały zauważone. Przedmiotowa nagroda niewątpliwie jest dla Nas motywacją do poszukiwania dalszych atrakcyjnych źródeł przekazu proekologicznego – Cezary Krasowski, wójt gminy Brudzew.

foto główne: Jacek Bogusławski - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego/FB

Tagi: , ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.