Malanów. Wójt zaprzysiężony, przewodniczący rady wybrany

Malanów. Sesja rady gminy

We wtorek, 20 listopada w Malanowie po raz pierwszy zebrali się nowi radni, którzy będą rządzić gminą do 2023 roku. Podczas obrad wybrali przewodniczącego rady gminy, którym został Karol Płóciennik.

Dzisiaj Ireneusz Augustyniak rozpoczął pierwszą kadencję na stanowisku wójta gminy Malanów. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wprowadził do rady gminy pięciu radnych. Na sesji, podczas której został zaprzysiężony mówił

Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom gminy Malanów, którzy w dniu 4 listopada, w II turze wyborów powierzyli mi zaszczytne stanowisko wójta gminy. Również bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy oddali na mnie głos, jak którzy pomagali i wspierali w trakcie trudnej kampanii wyborczej. (…) Również dziękuję tym wszystkim państwu, którzy wzięli udział w wyborach, ale poparli innych kandydatów. Mam nadzieję, że widząc moje działania wkrótce staną się oni też moimi sprzymierzeńcami.

Jak podkreślił nowy włodarz gminy wójtem się bywa, dlatego chce służyć mieszkańcom i słuchać ich głosu. Aktualne ma być jego hasło wyborcze Zawsze blisko ludzi. Obiecał, że uczyni wszystko aby urząd Wójta Gminy Malanów sprawować sumiennie i rzetelnie, a powierzonego zaufania nie zawieść. Do współpracy zaprosił radnych, sołtysów, strażaków i dyrektorów oraz kierowników jednostek organizacyjnych.

Radni którzy także dziś złożyli ślubowanie wybrali podczas wtorkowej sesji przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Radą w kadencji 2018 – 2023 będzie kierował Karol Płóciennik, który podczas głosowania tajnego otrzymał 12 głosów “za”. Na wiceprzewodniczącego wybrano 14 głosami “za” Jerzego Frątczaka.

Jak będzie wyglądała współpraca z powiatem?

Tego chciał się dowiedzieć radny Sławomir Ogrodowczyk od obecnego na sesji posła Ryszarda Bartosik. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie jeszcze lepsza niż była. Mieliśmy teraz cztery lata bardzo dobrej współpracy z powiatem i liczymy na to że będzie to dalej kontynuowane – mówił radny.

Poseł odpowiadając na pytanie stwierdził, że nie jest to pytanie do niego. Jednak myśli, że tak będzie, gdyż znając wójta i nowego starostę powiatu nic się nie powinno zmienić, a wręcz poprawić.

Mogę żywić nadzieję, że będzie lepiej, ale stanowiącym tutaj nie jestem – mówił Ryszard Bartosik sugerując zaproszenie starosty i omówienie współpracy na sesji gminy.


Tagi: , , ,

Kalendarz wydarzeń

« Maj 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
nie 26

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
nie 26
nie 26
nie 26

Dni Malanowa

25 maja - 26 maja

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.