Malanów. Starosta niewiele może, ale liczy na wyrozumiałość

Malanów. Sesja rady gminy

Rada Gminy Malanów gościła wczoraj przedstawicieli powiatu tureckiego starostę Dariusza Kałużnego oraz jego zastępcę Władysława Karskiego. Radni usłyszeli deklaracje współpracy oraz prośbę o wyrozumiałość, co do realizacji inwestycji. Starosta tłumaczył, iż “budżet nie jest z gumy”.

Chcę zdeklarować, że razem z panem wicestarostą będziemy odwiedzać wszystkie gminy miejskie i wiejskie na terenie powiatu. Spotykamy się tutaj dlatego, że chciałbym zadeklarować szeroką współpracę z państwem poprzez pana wójta, poprzez rozmowy. Będziemy się spotykać częściej, to cel nowego zarządu – informował Dariusz Kałużny.

Drogi, drogi, drogi …

Korzystając z okazji wizyty włodarza powiatu radni mieli okazję zadać mu pytania. Dlatego chcieli m.in. wiedzieć jakie inwestycje planowane są na terenie gminy. Ilość zadeklarowanych przedsięwzięć nie poraża. Przede wszystkim jest to 17 tys. zł na dokumentację drogi Grąbków – Kowale Pańskie na odcinku 1600 m oraz zapewnienie o kontynuacji inwestycji Czachulec Stary – Skarżyn.

Starosta, jak sam podkreślił liczy na pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych i od nich uzależnia ilość podjętych inwestycji. Dlatego też liczy na wyrozumiałość radnych.

Jestem przekonany, że to będą ogromne pieniądze, a naszym zadaniem będzie te pieniądze pozyskać – mówił zaznaczając, że aby je pozyskać będą potrzebne dokumentacje na drogi.

Brzydko mówiąc chciejstwa każdej gminy są ogromne. Przypomnę, że jeżeli chcielibyśmy wszystko zrealizować to potrzebowalibyśmy 30 mln zł, a wszyscy wiemy, że takich środków nie posiadamy.

Dopytywano się również o możliwość realizacji drogi biegnącej od Malanowa przez Rachowę do Przespolewa, a radna Iwona Izydorczyk upomniała się o chodnik w Kotwasicach.

Co z tym szpitalem?

Z kolei radny Arkadiusz Wszędybył już nie o drogi pytał, a o los poszczególnych oddziałów szpitala, a mianowicie  “elektryzującej” informacji likwidacji niektórych z nich.

Pan mówi, że to plotki i spekulacje były. Czy w takim wypadku moglibyśmy się dowiedzie skąd one wynikały czy może kto je rozsiewa, skoro już do tego doszło? Ponadto kiedy możemy się spodziewać nowego dyrektora szpitala?

Starosta zaznaczył, że nigdy publicznie o likwidacji oddziałów się nie wypowiadał i nie wie kto takie plotki rozsiewa. Podkreślił, że bardzo mu zależy na rozwoju szpitalu, bo przecież w niego zainwestowano ogromne pieniądze.

Komuś być może zależy żeby skrócić koalicję, wywołać zaraz na początku chaos. Ja się tym nie przejmuję. Będę robił razem z całym zarządem swoje, a państwo mnie rozliczą w bardzo krótkim czasie – mówił Dariusz Kałużny.

Poinformował również, że w przyszłym tygodniu zostanie rozpisany konkurs na dyrektora szpitala.


Tagi: , ,

Kalendarz wydarzeń

« Maj 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
sob 25

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
sob 25
sob 25
sob 25

Dni Malanowa

25 maja - 26 maja

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.