Mieszkańcy powiedzieli dość i wzięli sprawy w swoje ręce. Zbierają podpisy pod petycją

Deveris Turek. Petycja Zarządu Mieszkańców Osiedla nr 8

Zarząd Samorządu Mieszkańców Osiedla nr 8  zbiera podpisy pod petycją. Żąda stanowczych działań zmierzających do zatrzymania produkcji w DeVeris.  Stanowczo sprzeciwiamy się funkcjonowaniu tego zakładu. Mieszcząc się w granicach miasta, zaledwie kilkaset metrów od osiedli mieszkaniowych, notorycznie i gwałtownie utrudnia życie kilku tysiącom mieszkańcom miasta… –  skarżą się w piśmie.

Przede wszystkim mieszkańcy powiedzieli dość i wzięli sprawy w swoje ręce. W petycji pomimo wielokrotnych zgłoszeń do urzędu miasta oraz do WIOŚ działania podejmowane przez te podmioty nie przyniosły żadnych rezultatów. Zdaniem autorów pisma obietnice i deklaracje zniwelowania uciążliwości zapachowych poprzez zamontowanie specjalistycznych filtrów są bez pokrycia.

Odór wdziera się do domów…

Niezwykle uciążliwy zapach generowany jest o różnych porach dnia i nocy, w zależności od warunków pogodowych odczuwalny bywa w różnych częściach miasta oraz w okolicznych miejscowościach, m.in. Żukach, Korytkowie, Szadowie Pańskim. Najsilniej oddziałując na wschodnią część miasta, tj. m.in. na osiedla Uniejowskie, przy ul. Górniczej i Wyzwolenia, uniemożliwia przebywanie na zewnątrz budynków mieszkańcom czy osobom wykonującym pracę na tym terenie, a także uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 oraz wychowankom sąsiednich przedszkoli. Nasze dzieci przy niesprzyjającym kierunku wiatru nie są w stanie brać udziału w zajęciach wychowania fizycznego czy bawić się na powietrzu, ponieważ odpychający, wręcz nie do wytrzymania smród negatywnie wpływa na ich samopoczucie.

Odór wdziera się do domów, mimo zamkniętych okien. Nie pozwala odpoczywać we własnych domach, balkonach czy ogródkach. Nie wspominając o intensywnie (niegdyś) wykorzystywanej do różnorakiej rekreacji i aktywności sportowej alei Solidarności. Towarzyszący nam na co dzień smród stanowi czynnik powodujący gwałtowną i negatywną zmianę komfortu życia. Również pracownicy zakładów pracy znajdujących się w pobliżu DeVeris Polska Sp. z o.o.; skarżą się na niedogodności płynące z takiego sąsiedztwa i smród uniemożliwiający czasami pracę.

Inicjatorzy maja przede wszystkim nadzieję, że podpisy pod petycją licznie złożą mieszkańcy. Liczą także, że adresaci pisma podejmą zdecydowane kroki w celu przywrócenia dawnego komfortu życia.

Poniżej publikujemy całą treść petycji.


Tagi: , ,

« Kwiecień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.