Brudzew. Mała gmina z wielkimi ambicjami

Brudzew - mała gmina z wielkimi ambicjami

Jakość obsługi inwestora w gminie Brudzew została dostrzeżona na szczeblu wojewódzkim. W raporcie “Atrakcyjność inwestycyjna wielkopolskich gmin i powiatów” wśród opisu dobrych praktyk przywołano gminę Brudzew.

Kilka miesięcy temu Brudzew przystąpił do projektu pn. Standardy obsługi inwestora w jednostkach samorządu terytorialnego województwa wielkopolskiego. Celem jest poprawa jakości świadczenia usług administracyjnych istotnych dla obsługi inwestora. Przystępując do projektu urzędnicy podnoszą swoje kwalifikacje, by je wykorzystać przy obsłudze aktualnych i przyszłych przedsiębiorców.

Niedawno opublikowano pierwszy raport projektowy “Atrakcyjność inwestycyjna wielkopolskich gmin i powiatów”. Powstał on w wyniku badań przeprowadzonych na grupie 130 samorządów. W raporcie znajdziemy m.in. opis dobrych praktyk inwestora w gminach. Wśród przywołanych przykładów wskazano na gminę Brudzew. Jest to spore wyróżnienie dla gminy i docenienie zaangażowania pracowników urzędu gminy.

Brudzew – mała gmina z wielkimi ambicjami

  • ponad 6.000 mieszkańców;
  • położona we wschodniej Wielkopolsce w pobliżu przebiegu autostrady A2;
  • ponad 200 ha pod inwestycje;
  • gospodarka przez lata oparta była na wydobyciu węgla brunatnego;
  • rewitalizacja terenów pokopalnianych – kolejny pomysł rozwojowy i nowa szansa na wykorzystanie wiatru przemian;
  • Park Odkryć – centrum turystyczno-historyczne bazujące na lokalnej przeszłości sięgającej czasów Cesarstwa Rzymskiego;
  • ważny ośrodek funkcjonowania firm z sektora mikrobiologii i weterynarii (VET-LAB Brudzew oraz ProBiotics Polska) – realizowane przez nie przedsięwzięcia są unikatowe w skali regionu i kraju, a także Europy.
Brudzew - mała gmina z wielkimi ambicjami
Tereny inwestycyjne gm. Brudzew

Tagi: , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.