Mistrzostwo Wielkopolski dla UKS Piątka Turek? My trzymamy kciuki

UKS Piątka Turek vs UKS 9 Leszno

W minioną sobotę drużyna UKS Piątka Turek rozegrała decydujący mecz o awans do fazy playoff baraży o II ligę. W Ostrowie Wielkopolskim wygrała z drużyną Salosu w stosunku 3:0. Zwycięstwo w pierwszym – po długiej przerwie – sezonie w seniorskiej siatkówce zadecydowało, że drużyna z Turku znajduje się w najlepszej czwórce zespołów w Wielkopolsce. – “Uznajemy to za drobny sukces i wykonany plan minimum zakładany przed rozpoczęciem rozgrywek” – mówi Adam Banasiak. Następny mecz zostanie rozegrany 16 lutego w hali widowisko-sportowej w Turku z drużyną Enea Energetyk Poznań.

Jak oceniacie swoje szanse z Eneą?

Enea jest drużyną juniorów, zatem drużyną w pewnym sensie nieprzewidywalną chociażby na wspomnianą młodość. Jednak to zespół, który z meczu na mecz staje się bardziej dojrzały i na pewno nie można go lekceważyć. O ich dobrej grze świadczy na pewno pierwsze miejsce w pierwszej grupie województwa – informuje Adam Banasiak.

Po tym meczu turkowscy siatkarze 2 marca rozegrają rewanż w stolicy województwa. Zwycięzca z tego dwumeczu zagra o Mistrzostwo Wielkopolski oraz wyruszy dalej w Polskę walczyć o awans do II ligi.


Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.