Młodzi judocy z Tuliszkowa na obozie w Łazach

UKS Judo Tuliszków na obozie w Łazach (2021)

W dniach 24 – 31 lipca Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie organizował drugi w tym miesiącu obóz sportowo – rekreacyjny dla dzieci i młodzieży w Łazach. Kolejny obóz organizowany przez tuliszkowski klub sportowy zapewnił dzieciom i młodzieży wiele atrakcji oraz duża dawkę zajęć sportowych.

W obozie uczestniczyło czterdzieści osób, które realizowały program sportowo-integracyjny w Łazach. Każdego dnia odbywały się poranne rozruchy na plaży oraz zajęcia sportowe z podziałem na grupy do południa. Po południu czas spędzano na plaży, grano w piłkę siatkową, ringo czy kąpano się w morzu.

W trakcie obozu uczestnicy mieli okazję zwiedzić Kołobrzeg. Odbył się rejs statkiem oraz zwiedzanie latarni morskiej, pomnika zaślubin Polski z morzem oraz spacer po molo. Dodatkowo zwiedzaliśmy Mielno. W ostatnim dniu odbyło się ognisko oraz podsumowanie obozu. Każdemu uczestnikowi wręczono wspólne zdjęcie, nie zabrakło na nim podpisów uczestników na pamiątkę. Miłym akcentem obozu było spotkanie z medalistą  Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, Marianem, Tałajem. Współpracuje on z tuliszkowską sekcją judo oraz  trenerem Ruperto Gascon Carreno, trenerem zawodnika medalisty Igrzysk Olimpijskich z Londynu w szermierce, który uczestniczył Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Na obozie odbył się także konkurs czystości. Każdy pokój był codziennie sprawdzany o niezapowiedzianej godzinie. Na koniec osoby z najlepszą liczbą punktów otrzymały nagrodę specjalną. Niestety nagrodę upomnienia otrzymały także osoby, które zajęły ostatnie miejsce w konkursie czystości. Odbył się także konkurs plastyczny. Każdy pokój musiał wykonać prace plastyczną zawierającą nazwę pokoju oraz wizerunki osób, z którym się utożsamiają. Tutaj także zwycięzcy otrzymali nagrodę specjalną.

Dodatkowym plusem było to, iż dzieci spędziły obóz bez telefonów, co pomogło wzmocnić integrację wśród uczestników. Zajęcia sportowe są ważne, ale znajomości i przyjaźnie nawiązane wśród dzieci i młodzieży zostają na lata.

Pragnę podziękować sponsorowi klubu, p. Jakubowi Kowalczykowi, prezesowi firmy IzoSerwis, p. Burmistrzowi GiM w Tuliszkowie i Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie obozu.

Trener sekcji
Michał Gaj


Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.