Obwodnica Grzymiszewa oddana do użytku

Obwodnica Grzymiszewa w piątek 14 czerwca 2024 r. została oddana do użytku. Budowa trwała od kwietnia 2023 r. Odcinek o długości 1,4 km w klasie GP kosztował 19 mln zł i uzyskał wsparcie finansowe z KPO.

Od 14 czerwca 2024 r. kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Grzymiszewa. Zadanie o wartości blisko 19 mln zł zostało objęte wsparciem z Krajowego Planu Odbudowy.

Budowa obwodnicy Grzymiszewa miała na celu wyeliminowanie ruchu tranzytowego przez środek miejscowości. Zlikwidowany został niebezpieczny łuk drogi krajowej 72 na styku Grzymiszewa i Gozdowa.

W październiku 2023 r. publikowaliśmy zdjęcia Zb. Murawskiego z lotu ptaka dokumentujące budowę obwodnicy

Podstawowym celem budowy obwodnicy Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72 było wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza tę miejscowość. Zakres inwestycji obejmował budowę drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości 1,4 km. Powstały dwa ronda na skrzyżowaniach (na początku i końcu obwodnicy), dodatkowe jezdnie do obsługi ruchu lokalnego oraz infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa zarówno mieszkańców Grzymiszewa, jak i kierowców podróżujących po DK72. Dotychczasowa trasa przechodząca przez centrum Grzymiszewa będzie służyła wyłącznie lokalnej społeczności. Wzrośnie również komfort przejazdu pomiędzy Koninem a Turkiem, a w dalszej perspektywie także z kierunku Sieradza i Łodzi.


Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.