„Oni czytają! A ty?” Uwiecznieni podczas czytania książek

Zobacz jak oni czytają

W miniony piątek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, odbyło się symboliczne, bo zorganizowane w przestrzeni wirtualnej,  otwarcie wystawy fotograficznej „Oni czytają! A ty?” Wystawa, która znalazła swoje miejsce także w przestrzeni bibliotecznej jest częścią realizowanego przez bibliotekę projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

„Oni czytają! A ty?” to wystawa przedstawiająca 10 znanych i lubianych lokalnych liderów i działaczy, uwiecznionych podczas czytania książek. Jej głównym celem jest przede wszystkim promocja czytelnictwa i uświadomienie odbiorcom, że czytanie to atrakcyjne i wartościowe zajęcie.

Na zdjęciach, które od poniedziałku, 30 listopada, można podziwiać w przestrzeni biblioteki zobaczyć można: Romualda Antosika – Burmistrza Miasta Turek, Mariolę Kadrzyńską-Siwek – Przewodniczącą Rady Miejskiej Turek, Pawła Kwiatkowskiego – Przewodniczącego Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Rady Miejskiej Turek, Patryka Wodziński – lekarza przychodni Medyk w Turku, Dariusza Jasiakiewicza – prezesa Klub Sportów i Sztuk Walki w Turku , Beatę Pacławską – koordynatorkę Centrum Wolontariatu i Organizacja Pozarządowych MOPS w Turku , Pawła Siwińskiego – dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Turku, Roberta Chmielewskiego – komendanta Hufca ZHP w Turku, Bartosza Stachowiaka – dyrektora Muzeum Miasta Turek i Ewelinę Derucką – dyrektorkę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Autorem wszystkich fotografii jest Filip Boliński.

Otwarciu wystawy towarzyszyło spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller, które obejrzeć można na profilu biblioteki w mediach społecznościowych.

Organizatorzy wystawy zapraszają do oglądania zdjęć podczas wizyty w bibliotece lub na dedykowanej stronie www.oniczytaja.bsocial.online.

materiał prasowy MBP w Turku

Tagi:

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.