Parafia MBF Turek-Obrzębin. Urodziny księdza proboszcza

Swoje urodziny w pierwszą niedzielę października postanowił wspólnie świętować ze swoimi parafianami ks. proboszcz Stanisław Nasiński z kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej Turek-Obrzębin.  

Jubilat, co prawda urodził się 1 listopada jednak, że w kościele katolickim na ten dzień przypada Święto Wszystkich Świętych, to postanowił obchodzić je właśnie 7 października.

60 lat w listopadzie kończę i postanowiłem zrobić urodziny nie tylko dla biskich, znajomych, ale i dla wszystkich parafian – mówił ks. proboszcz Nasiński.

Jak wiadomo święto proboszcza jest świętem całej parafii. To też na przyjęciu urodzinowym pojawiło się liczne grono wiernych, by wspólnie wpierw modlić się na mszy świętej a następnie uczcić zacny jubileusz. Tego dnia nie zbrakło oczywiście kwiatów i gorących życzeń od parafian dla 60-latka. Dla jubilata zagrał zespół “Tradycja” z Malanowa, a wierni mogli skosztować przygotowanego na tę okazję poczęstunku. Również na najmłodszych mieszkańców czekały atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni i waty cukrowej.

Ks. proboszcz na parafię przybył mając 38 lat. Od tego czasu upłynęło już ładnych kilkanaście wiosen, a on wciąż troszczy się zarówno o duchową stronę parafialnej wspólnoty, jak również o jej materialne zabezpieczenie podejmując wciąż niezbędne prace remontowe.


Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.