Piekary, Janiszew i Żdżary laureatami konkursu “Aktywna Wieś Wielkopolska”

Brudzew. Gala konkursu Aktywna Wieś Wielkopolska

Jedną z czterech imprez podsumowujących konkurs Aktywna Wieś Wielkopolska zorganizowano w Brudzewie. Spotkanie zatytułowane Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi zorganizował Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Z zaproszenia wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabowskiego skorzystało ponad 300 sołtysów i liderów wiejskich z sześciu powiatów.

Dwa dni wcześniej najaktywniejsze sołectwa z terenu Wielkopolski południowo-zachodniej spotkały się w Pakosławiu w powiecie rawickim. W przyszłym tygodniu gale Wielkopolskiej Odnowy Wsi odbędą się w Wieleniu (powiat czarnkowsko-trzcianecki) oraz w Przygodzicach (powiat ostrowski).

Wicemarszałek Krzysztof Grabowski zaprosił do Brudzewa sołectwa z powiatów: gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, słupeckiego, konińskiego, kolskiego i tureckiego. Spotkanie stanowiło okazję do podsumowania dotychczasowej współpracy i podziękowania mieszkańcom sołectw wschodniej części naszego regionu za ich wkład pracy w odnowę wsi. Wielkopolska Odnowa Wsi służy aktywizacji społeczności lokalnych na obszarach wiejskich i jest w całości finansowana ze środków budżetu województwa. W programie uczestniczą aktualnie 1992 sołectwa z terenu 186 wielkopolskich gmin. W tak zwanej „małej odnowie wsi” główny nacisk kładziony jest na aktywizację mieszkańców sołectw poprzez ich zaangażowanie w planowanie i realizację projektów.

Wyróżnieni i laureaci konkursu Aktywna Wieś Wielkopolska

Sołectwa – laureaci konkursu otrzymały tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska” oraz nagrody finansowe w wysokości 3 tys. zotych.

Sołectwa wyróżnione

Budziłowo (gmina Kołaczkowo), Wierzbocice (gmina Słupca), Lubochnia (gmina Gniezno), Lisiec Wielki (gmina Stare Miasto), Chrząblice (gmina Brudzew), Bochlewo (gmina Kazimierz Biskupi), Psary Małe-Przyborki (gmina Września), Starczanowo (gmina Nekla), Pawłowo (gmina Czerniejowo), Augustynów (gmina Zagórów).

Laureaci konkursu
  • Piekary (gmina Dobra),
  • Złotkowy (gmina Rychwał),
  • Łagiewniki Kościelne (gmina Kiszkowo),
  • Rakowo (gmina Czerniejewo),
  • Janiszew (gmina Brudzew),
  • Żychlin (gmina Stare Miasto),
  • Osiecza (gmina Rzgów),
  • Żdżary (gmina Kawęczyn),
  • Trąbczyn (gmina Zagórów).

Wicemarszałek Krzysztof Grabowski wręczył także podziękowania za wspieranie i rozwój Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Otrzymali je: radna sejmiku Anna Majda, wójt gm. Brudzew Cezary Krasowski oraz dyrektor Dariusz Młynarczyk, który jest odpowiedzialny za wdrażanie i koordynację programu w Wielkopolsce.

Na zakończenie galę uświetnił występ wielce utalentowanej Katarzyny Zawady, która zaśpiewała utwory z repertuaru Anny German i Anny Jantar. Koncert młodej wokalistki wywarł na ponad 300-osobowej widowni olbrzymie wrażenie.


Tagi: , , , , , , , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.