Pierwszaki z Miłaczewa już po ślubowaniu

Pierwszaki z Miłaczewa już po ślubowaniu

Dnia 9 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Miłaczewie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią, uroczystość odbyła się w kameralnym gronie w obecności Ireneusza Augustyniaka – Wójta Gminy Malanów, Beaty Myszyńskiej – dyrektora szkoły, rodziców pierwszaków oraz uczniów klasy II.  

Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, stanęli przed nie lada wyzwaniem. Mieli obowiązek zdać egzamin, który przeprowadzili uczniowie klasy IV –  Gabriela Jasiak i Piotr Pawlak, prowadzący program.

Dzieci ubrane w togi i  birety, z wielkim przejęciem prezentowały swoje umiejętności przed publicznością. Do zadań, które miały wykonać  należały m.in. recytacja wierszy, śpiewanie piosenek, taniec, wiedza na temat ojczyzny oraz ruchu drogowego. Po zakończonej prezentacji, zarówno dyrektor jak i zaproszeni gości zgodnie przyznali, iż wszystkie dzieci doskonale zdały „egzamin na ucznia”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz  dokonanie czarodziejskim ołówkiem aktu pasowania przez dyrektor szkoły. W ten sposób dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Miłaczewie, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy.

W dalszej części uroczystości głos zabrała dyrektor i wójt składając pierwszakom gratulacje i życzenia oraz obdarowali ich upominkami i słodyczami. Po uroczystości, dumne pierwszaki udały się  do swojej klasy na mały poczęstunek. Dziękujemy rodzicom pierwszoklasistów za  zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Bożena Jacaszek


Tagi: ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.