Pożar w Profim. Pomoc płynie z różnych stron

Spotkanie Zarządu Profim z władzami miasta oraz powiatu

Niemal doszczętnie spłonęła hala w fabryce mebli biurowych Profim. To największy pracodawca w Turku i drugi w powiecie tureckim. Pożar, który wybuchł 27 listopada przed 2.00 w nocy rozprzestrzenił się błyskawicznie. Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak informuje, że do jego rozproszenia doszło prawdopodobnie kanałami wentylacyjnymi. Zniszczonych zostało pięć oddziałów firmy: chromowania, lakiernia, stanowiska produkcyjne oraz magazyny. W akcji uczestniczyło 49 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz 217 ratowników PSP i OSP. Pomoc i wsparcie dla pracowników zakładu płynie z różnych stron.

Wszystkie osoby przebywające na terenie objętym pożarem zostały ewakuowane. Nikomu nic sie nie stało. Ze względu bezpieczeństwa dwódca akcji zdecydował ponadto o ewakuacji mieszkańców sąsiednich bloków. Ewakuowanym, jak informuje miasto udostępniono pomieszczenia w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości, gdzie przygotowano dla nich m.in. ciepłe napoje. Kilkanaście osób zdecydowało o przeczekaniu akcji ratowniczej w autobusie udostępnionym przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Część rodzin skorzystało z gościnności krewnych i znajomych. Około godz. 9.00 wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Pomoc płynie z różnych stron

W środę wieczorem doszło do spotkania Zarządu Profim ze Starostą Tureckim Dariuszem Kałużnym, wicestarostą Władysławem Karskim, Burmistrzem Miasta Turku Romualdem Antosikiem oraz wiceburmistrzem Joanną Misiak-Kędziorą. Władze powiatu zaoferowały pomoc poprzez jednostki podległe zarówno dla potrzebujących pracowników jak i pomoc formalną dla firmy w celu odbudowy i przywrócenia produkcji. Pomoc zaoferował także burmistrz Turku.

Wsparcie oferuje m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Turku – osoby poszkodowane w związku z pożarem w PROFIM mogą uzyskać wyczerpujące informacje z zakresu świadczeń i usług oferowanych przez PUP Turek w siedzibie Urzędu, ul. Komunalna 6 lub telefonicznie 63 280 23 40, w godzinach od 7:30 do 15:30.

Osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego mogą także skorzystać z pomocy specjalistów w Punkcie Interwencji Kryzysowej działającym przy PCPR w Turku ul. Łąkowa 1, tel. 63 280 11 42. Także po stronie Profim uruchomiona została pomoc psychologiczna oraz specjalna infolinia dla pracowników.

Prezes Profim Piotr Chełmiński podczas wczorajszego spotkania oświadczył, że firma spotkała się z ofertą wsparcia i chęcią pomocy także od partnerów biznesowych. Wśród tych, którzy oferują pomoc poszkodowamym w pożarze jest ponadto Przedszkole Dwujęzyczne & Żłobek Muchlin, Artystyczny Żłobek na Wyzwolenia. Na swojej stronie FB zamieściło komunikat – Zwalniamy z opłat czesnego za m-c grudzień rodziców naszych dzieci pracujących w PROFiM. 

Łącznie Profim zatrudnia ok. 1,5 tys. osób. W komunikacie wydanym przez zarząd firmy czytamy powołany sztab kryzysowy intensywnie pracuje nad tym, aby zminimalizować jego następstwa na naszą działalność operacyjną. Pod znakiem zapytania, jak informował starosta turecki jest jednak przyszłość 300 miejsc pracy.

Pracownicy na bieżąco mają być informowani o rozwoju sytuacji i warunkach pracy w czasie przestoju w części wydziałów.

foto: powiat turecki/FB


Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.