Do kraju kwitnącej wiśni na Mistrzostwa Świata Open

Do kraju kwitnącej wiśni na Mistrzostwa Świata Open

Zawodniczka Agata Kudlińska, trener Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku Dariusz Jasiakiewicz oraz  Daniel Pakuła z Wielkopolskiego Klubu Karate Kyokushin udali się do kraju kwitnącej wiśni na XII Mistrzostwa Świata Open. W zawodach wystartowali zawodnicy z ponad 90 państw. Człowiek nie tylko karate żyje, więc była również okazja do zwiedzania Japonii.  

Wylądowali po 10 godzinnym locie z Warszawy do Tokio na międzynarodowym lotnisku Narita. Następnie udali  się do Hotelu Tokio Dome, gdzie mieścił się cały sztab MŚ w celu potwierdzenia swojego przyjazdu. Metrem udali się do starej dzielnicy Tokio Ikebekuro, gdzie odwiedzili Dojo Masutatsu Oyamy od którego wszystko się zaczęło. W tym samym dniu przemieścili się do dzielnicy Shinjuku, gdzie zwiedzali National Garden – ogród cesarski, który został stworzony w stylu japońskim, chińskim i angielskim. Po kilku godzinach zwiedzania i odpoczynku przemieścili się do Metropolitan Government. Na 46 piętrze mieści się tam wspaniały punkt widokowy na całe Tokio.

Pogoda dopisywała, przez cały wyjazd było słonecznie, a temperatura dochodziła do 22 stopni. Odwiedzili również największe skrzyżowanie świata, na którym w ciągu doby przechodzi ponad 2,5 mln ludzi w Shibuya oraz mieści się pomnik słynnego psa Haciko, miejsce spotkań młodzieży Tokio.

Następnego dnia udali się na halę, gdzie odbywały się XII Mistrzostwa Świata Open, które odbywają się przez dwa dni, co cztery lata i tylko w Tokio. Podczas mistrzostw doszło do historycznego wydarzenia, gdyż po raz pierwszy Polak Maciej Mazur został Mistrzem Świata Karate Open. Finał przegrał minimalnie z faworytem gospodarzy 3 do 2.

Po zawodach przejechali się najszybszym pociągiem shinkansenem do Kioto, cała podróż 500 km przebyli w dwie i pół godziny pędząc czasem 300 km/h. W Kioto pierwszej stolicy Japonii zwiedzili unikatowe obiekty jak Kinkakuji– złoty pałac, świątynie Royan-ji, gdzie mieszczą się symboliczne kamienie nie ruszane od 1000 lat i tworzą ogród, świątynie Tenryu-ji i bambusowy las Arashiiyama. Wieczorem przejechali do starej części Kioto i zwiedzali Fushimi Inari-taisha.Sto bram Torii i kompleks świątyń To-ji. Po powrocie do Tokio nasi zawodnicy  odwiedzili grób Masutatsu Oyamay twórcy karate Kyokushin, który znajduje się w świątyni Gokokuji gdzie  oddali  hołd  twórcy  Kyokushin Karate. Z Gokokuji udali się na zwiedzanie ogrodów pałacu cesarskiego, parlamentu Japońskiego i świątyni Yasukuni-jinja.

Dariusz Jasiakiewicz z tytułem SHIHANA

Następnie przejechali się do Fuji –yama. U podnóża świętej japońskiej Góry Fuji odbyło się trzydniowe zgrupowanie karate, w którym uczestniczyło ponad 823 karateków z całego świata. Podczas zgrupowania odbyły się egzaminy na 3, 4 i 5 dan przed międzynarodową komisją Światowej Organizacji Karate, której przewodniczył Kenji Midroi 8 dan. Egzamin składał się z dwóch części technicznej i walk full kontakt. Trzeba zaznaczyć, że taki egzamin na 5 dan odbywa się co cztery lata w Japonii, a ten był wyjątkowy, gdyż uczestniczył w nim turkowianin Dariusz Jasiakiewicz, który przeszedł cały test bez zastrzeżeń. Został posiadaczem 5 dan i tym samym otrzymał jako jedyny w Wielkopolsce oraz w Polsce zachodniej zaszczytny tytuł SHIHANA. Wraz z nim zdawało  jeszcze 2 Polaków, którzy również zdali egzamin pomyślnie.

Po powrocie do Tokio udali się  do Kamakury, gdzie  zwiedzali  świątynię Enkakuji, w której spoczywa twórca całego karate Gichin Funakoshi i świątynię Kenchoji, która pochodzi z VII wieku. Odwiedzili też pierwszy zamek-pałac shiguna (shogun to odpowiednik polskiego generała). Będąc tam udali się pod pomnik Wielkiego Buddy Daibatsu. W ostatnim dni pobytu pojechali do kompleksu świątyń w tokijskiej dzielnicy Asakusa, gdzie przy pięknej pogodzie można było podziwiać cały kompleks świątynny.

Cała wyprawa do Japonii trwała 12 dni i była wspaniałym doświadczeniem zarówno sportowym jak i przeżyciem duchowym. Z pewnością nie będzie to ostatnia wizyta w tym wspaniałym kraju, gdyż trenerzy planują przeprowadzić klubową wycieczkę w okresie kwitnienia wiśni i udział zawodników w japońskich turniejach.

Shihan Dariusz Jasiakiewicz pragnie podziękować rodzinie i wszystkim przyjaciołom, którzy wspierają go w blisko 40-letniej karierze karate, w dążeniu do celu. Jak powiedział: Mój sukces jest również sukcesem Klubu i Turku.

materiał nadesłany


Tagi: , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.