Praca w straży pożarnej czeka – kto ma szansę?

Zostanę strażakiem – wielu małych chłopców odpowiada właśnie tak na pytanie – kim chcesz zostać, jak dorośniesz? Do wykonywania tego zawodu prowadzi kilka dróg. Jedna z nich właśnie się pojawiła. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku ogłosił nabór do służby. Kto ma szansę na zatrudnienie i jakie musi spełnić warunki?

Aż trzy osoby mają szansę aby zostać strażakiem zawodowym. 12 września, na stronie KP PSP w Turku pojawiło się ogłoszenie o naborze kandydatów do służby przygotowawczej w zawodzie: strażak Państwowej Straży Pożarnej.

Na jakich zasadach odbywa się nabór do KP PSP w Turku?

Początkowo kandydat musi spełnić określone wymagania m.in. mieć ukończone 18. rok życia, być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, nie być karanym za przestępstwo oraz posiadać pełnię praw publicznych. Powinien też posiadać ważne zaświadczenia o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz w przypadku mężczyzn mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Wszystkie potrzebne dokumenty i oświadczenia musi złożyć do 26 września 2019 r.

Dalej czeka test sprawności fizycznej. Obejmuje podciąganie się na drążku, bieg po kopercie oraz próbę wydolnościową. Na tym nie koniec, potencjalny pracownik ma do zaliczenia jeszcze sprawdzian braku lęku wysokości. Kolejny etap obejmuje test wiedzy związany z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej i PSP.

Kandydatom przyznawane są punkty. Dodatkowe można uzyskać, jeśli posiada się wykształcenie kierunkowe, czy posiadanie różnego rodzaju uprawnień, które mogą pomóc w wykonywaniu tego zawodu.

Po zaliczeniu tych etapów jest już z górki. Wystarczy jeszcze tylko przejść rozmowę kwalifikacyjną oraz badania lekarskie w celu ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w PSP.

Postępowanie kwalifikacyjne kończy się zatwierdzeniem przez kierownika jednostki listy kandydatów do przyjęcia w szeregi PSP.

Wszelkie informacje co do procedury naboru znajdują się na stronie KP PSP w Turku.

Wykonywanie zawodu strażaka wymaga nie tylko, jak widać wiedzy oraz odporności psychicznej i siły fizycznej. W tym przypadku często potrzebny jest także pewien rodzaj powołania. W przeciwnym razie trudno wykonywać ten zawód z pełnym zaangażowaniem.

Kto chętny?

foto: pixabay


Tagi: , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.