Skandaliczne zachowanie OSP Janiszew. Kara powinna być surowa

Skandaliczne zachowanie OSP Janiszew

Skandaliczne zachowanie OSP Janiszew podczas tegorocznych Mistrzostw Powiatu w Zawodach Sportowo-Pożarniczych nie powinno mieć nigdy miejsca. Nie było godne zachowania strażaka, a więc profesji, która cieszy się olbrzymim szacunkiem społeczeństwa. Nad tym występkiem nie powinno przejść się obojętnie.

Minęło kilka dni. Był czas na opadnięcie emocji. O sprawie nie można jednak zapomnieć i zamieść jej pod dywan. Przejście do porządku dziennego nad zachowaniem OSP Janiszew uderzyłoby we wzorcowy wizerunek strażaka. Tego zapewne nikt by nie chciał. Dlatego należy wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość, ale także konsekwencje wobec sprawców całego zamieszania.

Przypomnijmy, iż podczas Mistrzostw Powiatu w Zawodach Sportowo-Pożarniczych rozegranych w Kaczkach Śr. druhowie z OSP Janiszew wtargnęli na płytę stadionu uniemożliwiając dokończenie startu trzem ekipom. W ten sposób chcieli zaprotestować przeciwko werdyktowi sędziów, którzy uznali start OSP Kalinowa za prawidłowy i nie naliczyli jej punktów karnych. Skandaliczne zachowanie OSP Janiszew wstrzymało dokończenie zawodów na kilkadziesiąt minut.

Bez względu na to czy OSP Kalinowa popełniła błąd, to wtargnięcie na płytę stadionu jest niedopuszczalną formą protestu. Należy to jednoznacznie podkreślić.

Obrazki z Kaczek Śr. jako żywo przypominały najgorsze sceny ze stadionów piłkarskich. Tam jednak za wtargnięcie kiboli na płytę stadionu surowo karany jest klub. Praktycznie nie zdarza się, by to piłkarze nie grający w meczu przerywali spotkanie. Dlatego kara dla OSP Janiszew powinna być surowa.

Przegrywać trzeba umieć z klasą. Jeżeli mistrz Polski tego nie rozumie, to nie zasługuje na taki tytuł

Dwa tygodnie wcześniej druhowie z Janiszewa osiągnęli życiowy sukces. Na zawodach w Polanicy Zdroju zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Byli bohaterami nie tylko Janiszewa. Dzisiaj, po występku w Kaczkach Śr., trudno sobie wyobrazić, by mieli gdziekolwiek oficjalnie reprezentować powiat turecki.

Po sukcesie w Polanicy druhom z Janiszewa najwyraźniej zbyt mocno woda sodowa uderzyła do głowy. Forma sportowa uleciała, gdyż w Kaczkach Śr. w sztafecie pożarniczej zajęli dopiero 11. miejsce, a w ćwiczeniu bojowym 5. lokatę. Porażkę należy przyjąć godnie, a sportową frustrację najlepiej wyładować podczas własnych startów, a nie blokując występ konkurencji.

Każda drużyna ma swojego kapitana, swojego przywódcę. Kapitan OSP Janiszew nie zdał egzaminu z odpowiedzialnego przywództwa. Mało tego był głównym prowodyrem całego zajścia. Pierwszy wbiegł na murawę stadionu. Jego sposób zachowania i gestykulacji wobec sędziów i organizatorów należy jednoznacznie potępić. Kara indywidualna powinna być nie mniej dotkliwa niż kara dla jednostki OSP z Janiszewa.


Tagi:

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.