Rozdawali słodkie upominki dla dzieci

Rozdawali słodkie upominki | od prawej: Zdzisław Fret; od lewej: Piotr Bukowiecki

„Pokolenie, nie kadencja” – te słowa to nie tylko hasło z kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, to coś znacznie więcej. Te słowa to nasza idea oraz nasza deklaracja światopoglądowa. Z tym przeświadczeniem chcemy budować lepszą przyszłość dla naszych dzieci, wnuków.

W Dzień Dziecka, z taką właśnie dewizą wyszliśmy na ulice naszego miasta, żeby obdarować słodką odrobiną szczęścia małych mieszkańców Turku, którzy za kilkanaście-kilkadziesiąt lat będą tworzyli to miasto i okolicę. Słodkie upominki dla dzieci rozdawaliśmy w okolicach turkowskich przedszkoli. Wielką radość sprawiły nam uśmiechy, które malowały się na twarzach maluchów.

Pierwszy czerwca, Dzień Dziecka stał się symbolicznym, pierwszym dniem funkcjonowania w naszym powiecie grupy osób, która planuje budować lepszy, bezpieczny kraj dla naszych dzieci w ramach ruchu Polska 2050 skupionego wokół Szymona Hołowni, zeszłorocznego kandydata na urząd Prezydenta RP, a także działacza społecznego i działacza na rzecz praw dzieci. W tym miejscu warto również dodać, że Szymon był organizatorem skutecznie przeprowadzonej zbiórki na dalsze funkcjonowanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, której pomocy odmówiło wcześniej Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Osoby tworzące turkowską Ekipę Polski 2050 pochodzą z różnych środowisk społecznych, zawodowych, a także politycznych i wiekowych. Chcemy ponad podziałami uczynić naszą okolicę jeszcze lepszą. Chcemy, aby owoce naszej pracy były dostępne zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń. Jako grupa osób skupiona w Polsce 2050 uważamy, że nie zbudujemy godnej przyszłości dla naszych dzieci, jeśli będziemy patrzeć wstecz w poszukiwaniu czyichś błędów. Nie zbudujemy dobrej przyszłości, jeśli będziemy dalej uskuteczniać niepotrzebne kłótnie o rzeczy mało istotne. Stoimy na stanowisku, że jako społeczeństwo nie pójdziemy naprzód, jeśli dalej będziemy uczestniczyli w polsko-polskiej wojnie. W celu realizacji hasła „Pokolenie, nie kadencja” musimy łączyć się ponad podziałami i rozmawiać o rzeczach ważnych, o dalekosiężnych wizjach dla Turku i Polski. Chcemy poprzez mniejsze i większe działania, poprzez wspólne aktywności i integrację różnorodnych środowisk tworzyć dobro.

Szanowni mieszkańcy, to była nasza pierwsza mała aktywność, wkrótce będziecie mogli nas zobaczyć na ulicach Turku przy okazji innych wydarzeń, o których będziemy Was informować. Wszystkie osoby, które chciałyby z nami współpracować zapraszamy na naszą grupę na portalu Facebook: Polska 2050 Ekipa Turek.

Piotr Bukowiecki


Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.