Striker Turek budował formę przed mistrzostwami kraju w Wałczu

Striker Turek budował formę przed mistrzostwami kraju w Wałczu

Striker Turek – początek roku dla drużyny to okres budowania formy przed zbliżającymi się mistrzostwami kraju. 27 lutego trenerzy z Turku rozpoczęli swój udział w seminarium kumite organizowanym przez Polską Federacje Kyokushin Karate. Prowadzącymi całe wydarzenie byli shihan Bogdan Jeremicz 6 dan, shihan Artur Wilento 5 dan oraz sensei Adrianna Bienkowska 3 dan. Tematem przewodnim seminarium były walki knockdown karate oraz full kontaktowe w formule K-1.  Obóz odbył się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Początek dnia bardzo energiczny. Już o godzinie 7:15 wszyscy uczestnicy obozu zbierali się na murawie boiska, gdzie odbywała się poranna zaprawa. Po zaprawie toaleta oraz pierwszy posiłek. O 10:30 wszyscy meldowali się na sali treningowej i tam dwugodzinny trening. Ta jednostka treningowa codziennie poświęcona była innym zagadnieniom. Wychodziliśmy od podstaw, czyli odpowiedniej pozycji, prawidłowego ustawienia ciała oraz umiejętności przenoszenia środka ciężkości. Oprócz czysto fizycznych aspektów wiele czasu poświęcone było sferze psychicznej, odpowiedniemu nastawieniu do walki oraz umiejętności antycypowania (przewidywania ruchów przeciwnika, jak w szachach). Wszystko to by intuicyjnie zachowywać się w czasie walki i zadawać techniki w myśl „Ichi geki” – „Jedno uderzenie, jeden pokonany”. Druga sesja treningowa poświęcona była umiejętnościom kontrataku po najmocniejszych technikach nożnych którymi są kopnięcia okrężne. Zdolność obrony przed sławną „mawahą” oraz szybka umiejętność kontrataku to przydatna umiejętność dla każdego fightera.

Zajęcia m.in. z trenerem kadry narodowej

Drugą część zajęć poprowadził nikt inny jak shihan Artur, trener kadry narodowej. Trzecia sesja poświęcona była walkom w formule K-1. Tę część poprowadziła utytułowana zawodniczka kickboxingu sensei Adrianna. Pani trener skupiła się na obronie biernej rękoma, umiejętnościom łączenia obrony z atakiem oraz doskonalenie poruszania z różnymi technikami. W popołudniowej sesji kontynuowaliśmy pracę wg tych trzech części. Całość dnia kończyła kolacja oraz relaks wodny na krytej pływalni. W przedostatni dzień gratka obozu, czyli cały trening walk KUMITE.

4 dni zmagań dało po sobie znać. Jednak bogatsi o nową wiedzę oraz umiejętności wracamy, by myśl przewodnią obozu o bezustannym rozwoju, przekazywać swoim podopiecznym. Bo kto stoi w miejscu, tak naprawdę się cofa. Cały świat idzie do przodu.

Podziękowania dla donatorów Striker Turek

Klub składa podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla władz miasta Turek, dla wszystkich osób i firm, które na co dzień pomagają nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać! Wśród nich są:

  • Restauracja Pico Belo w Uniejowie,
  • Dźwig Met-Tomasz Piaseczny,
  • Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski,
  • FPE Systems,
  • InfoBase – systemy Informatyczne Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński,
  • IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk,
  • biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki,
  • „GilTrans” Auto-Handel-Transport Adrian i Eryk Gil.
Śródtytuły od redakcji

Tagi: ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.