Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami na zieleniaku

Turek. Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami na zieleniaku

Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami, przedsiębiorcami i mediami na zieleniaku w Turku. Przedstawił trzy postulaty programowe i odpowiadał na pytania mieszkańców oraz mediów.

Lider Ruchu Polska 2050 w ramach wyjazdów w teren pn. “Strategia Zwycięstwa” odwiedził Turek. Głównym celem przyjazdu była chęć porozmawiania z drobnymi przedsiębiorcami, prowadzącymi swoje interesy na miejskim targowisku czyli na zieleniaku. Drugim celem było zapewne wzmocnienie raczkujących struktur PL2050 w naszym mieście. O ile pierwszy cel został zrealizowany, to drugi już niekoniecznie. W otoczeniu Hołowni widać było głównie działaczy z Koła i Poznania. Lokalnym sympatykom i działaczom Polski 2050 przydzielono role zadających pytania przedsiębiorców (m.in. Mirosław Kałużny) i społeczników (Radosław Idzikowski).

Lider Polski 2050 krytykował rozwiązania wprowadzane przez PiS, ale oberwało się też PO za stan sądownictwa w okresie rządów PO/PSL. Szymon Hołownia wielokrotnie odnosił się do Polskiego Ładu. Generalnie krytykował te rozwiązania, ale za sposób realizacji.

Polski Ład to dobry pomysł, ale źle wprowadzany.
– stwierdził Sz. Hołownia ku zaskoczeiniu wielu.

Gaz, ZUS, kwarantanna – tematy, które podjął Szymon Hołownia

Hołownia podkreślił, że w Turku chciał zaprezentować trzy pomysły Polski 2050 wychodzące na przeciw aktualnym problemom przedsiębiorców.

  1. Zaproponował obniżenie cen gazu o 40%. Podkreślał, że marża PGNiG jest zbyt wysoka, a zyski spółki za ubiegły rok były solidne.
  2. ZUS powinien przejąć koszty świadczeń pracowniczych w pierwszym miesiącu kwarantanny lub izolacji pracownika. Obecnie jest tak, że koszty ponosi pracodawca, a dopiero, gdy absencja pracownika jest dłuższa niż miesiąc obowiązki przejmuje ZUS.
  3. Kwarantanna powinna obowiązywać od momentu pozytywnego wyniku testu, a nie od momentu skierowania na test, jak jest obecnie.

Hołownia popiera Kolej+

Radosław Idzikowski zapytał Hołownię o jego opinię na temat programu Kolej+. Ku zaskoczeniu radnego, który jest sceptyczny do pomysłu kolei w Turku, Lider PL2050 wyraził poparcie dla tego programu. Stwierdził, że jest dobrze napisany. Precyzując, Hołownia jest za doprowadzaniem linii kolejowych do miast powyżej 10 tys. mieszkańców, ale przeciwny współfinansowaniu tych inwestycji przez samorząd. Uważa, że całkowity koszt powinno ponieść państwo.


Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.