Turek. Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU zawitała do “Jedynki”

SP 1 Turek. Akademia bezpieczeństwa fundacji PZU

Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU gościła 23 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. “Jedynka” została wybrana jako jedna z kilkunastu podstawówek z całej Polski.

Projekt fundacji ma na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze, pierwszej pomocy, bezpiecznego dorastania. Całodzienny program edukacyjny dostosowany został do poziomu nauczania i wieku uczniów.

Szkołę podzielono na kilka stref 

Sala sportowa zamieniła się w mobilne miasteczko drogowe, gdzie znajdował się rowerowy tor przeszkód, fotobudka, segwaye. Uczestnicy akademii mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami służącymi do poruszania się oraz z bezpiecznym poruszaniem się na drodze.

Dla klas młodszych odbyło się przedstawienie teatralne. Podczas wystawionej sztuki zostały poruszone takie zagadnienia jak:

  • stawianie granic,
  • łamanie reguł,
  • asertywność,
  • Internet,
  • dopalacze,
  • adrenalina,
  • mocne przeżycia,
  • bezpieczeństwo w domu i na ulicy.

W klasach odbywały się zajęcia plastyczne oraz konkursy, podczas których przy pomocy długopisów 3D, ale także innych technik, jak malowanie farbami uczestnicy mogli przygotować prace związane z bezpieczeństwem.

Na uczniów turkowskiej “Jedynki” czekały też zajęcia z pierwszej pomocy poprowadzone przez ratownika medycznego. Ćwiczenia dotyczyły radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz innych form udzielania pierwszej pomocy.

Zaprezentowane zostały im także filmy z udzielania pierwszej pomocy w przypadku: ataku padaczki, zakrztuszenia, rany z ciałem obcym i w wielu innych sytuacjach, w których wymagane są rozważne działania.

Uczniowie odbyli również zajęcia z policją. Podczas rozmowy “100 pytań do…” omówiono tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. A na korytarzu szkoły dzieci mogły testować alkogogle, narkogogle – czyli symulatory upośledzenia zmysłów występujących po spożyciu alkoholu czy narkotyków, uświadamiające zagrożenie spowodowane używkami.


Tagi: , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.