Turek. Będą pływać i licytować dla Zuzi

Turek. Nocny Mraton Pływacki

Za trzy dni, 22 listopada na krytej pływalni w Turku odbędzie się czwarta edycja Nocnego Maratonu Pływackiego. Tym razem, celem akcji będzie zbiórka środków na ortezy i rehabilitację dla Zuzi Wojdziak.

Zuzia, jutro 20 listopada będzie obchodzić swoje czwarte urodziny. W swoim króciutkim życiu przeżyła więcej, niż kiedykolwiek powinna. Na skutek przedłużającego się porodu doszło do niedotlenienia. Zdiagnozowano u niej encefalopatie niedotlenieniowo-niedokrwienną pod postacią leukomalacji torbielowatej i padaczkę na tle niedotlenienia okołoporodowego.

Niemożliwe nie istnieje, Ja Wam pokażę

Zuzia jednak zdaje się specjalnie nie przejmować rokowaniami lekarzy. Robi postępy, uczy się reakcji na nowe bodźce, ćwiczy nowe umiejętności. Jest to jednak proces długi i niełatwy dla rodziców i samej Zuzi, a przede wszystkim wymagający nadzoru sztabu profesjonalistów. Zuzia potrzebuje częstych konsultacji neurologicznych, neurochirurgicznych, okulistycznych, audiologicznych z lekarzami. Rehabilitacja jest bardzo ważna właśnie teraz, gdyż na jak najwcześniejszym etapie jej rozwoju jesteśmy w stanie zdziałać najwięcej. Aby wesprzeć Zuzię i jej rodzinę Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku organizuje IV Nocny Maraton Pływacki.

Organizatorzy liczą na to, że uda się pobić rekord w długości przepłyniętego dystansu. W ubiegłym roku, w imprezie pływakom udało się przepłynąć w sumie 222 km. Dzięki akcji zebrano wówczas ponad 10 tys., dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe cztero-kończynowe Dominika.

Popłynąć może każdy. Warunkiem startu jest wpłacenie minimum 10 zł do skarbonki. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę w akcji o tak szczytnym celu.

Przyjdź – Pomóż – Zlicytuj

Już w piątek wszyscy, którzy chcą wesprzeć tę małą bohaterkę niekoniecznie pływając powinni także zjawić się na pływalni. O godzinie 20.00 ruszy licytacja. A co licytujemy? Otóż darczyńcy byli bardzo hojni, w puli znajdą się chciażby takie vouchery, jak na strzyżenie, jogę, zabiegi kosmetyczne, do restauracji, Klubu Striker Turek, naukę pływania. Będą i szalik LFA Turek i trening, ciasto, czy kosmetyki.

Startujemy o godz. 19.00. Na łasuchów będa czekały ciasta upieczone przez Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 2 w Turku.

 


Tagi: , , ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.