Turek. Będą z nich menagerowie oraz prezesi firm

ZST Turek. Młody menager na start

Po raz dwunasty w Zespole Szkół Technicznych w Turku zorganizowano konkursy i turnieje, których celem jest pobudzenie kreatywności i postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. Młodzi ludzie z pięciu placówek oświatowych z terenu powiatu tureckiego zmierzyli się wzorem lat ubiegłych w turnieju szkół “Młody Menager na Start”.

“Pieniądz, który nie pracuje traci na wartości”, to maksyma dobrze znana uczestnikom dzisiejszego turnieju. I choć są jeszcze nieletni, to już wiedzą jak właściwie rozdysponować milion złotych. Młodzi adepci biznesu przekonywali w środę jury, że mają zadatki na przyszłych menagerów oraz prezesów firm. Trzyosobowe drużyny składające się z losowo wybranych uczniów z ZSP w Tuliszkowie, ZSP w Słodkowie, SP nr 1 w Turku, SP nr 4 w Turku oraz SP nr 5 w Turku musiały się zmierzyć z zagadnieniami z zakresu mikroekonomii, zarządzania i marketingu, finansów oraz logistyki, rynku, czy przedsiębiorczości. W ramach turnieju przeprowadzone zostały dwa konkursy. W pierwszym z nich zespoły wykazały się wiedzą z ekonomii oraz kreowali pomysły na własny biznes. Drugi konkurs polegał na zaprezentowaniu najciekawszego hasła promującego szkołę techniczną.

Podczas rozgrywek zespołowych sprawdzona została wiedza o biznesie oraz umiejętności przedsiębiorczego myślenia. Uczestnicy zmagali się ponadto z koniecznością opracowania reklamy dla nowo powstałej firmy. Wykazali się znajomością walut obcych oraz rynku finansowego i banków. Została sprawdzona także umiejętność skutecznego przekazywania informacji i współpracy w grupie.

Najlepiej z zadaniami porodziła sobie drużyna w składzie: Natalia Wojciechowska (SP Tuliszków), Daria Kaczkowska (SP 1 Turek), Adrianna Charaś (SP 4 Turek). Drugie miejsce zajął zespół: Martyna Kowalec (ZSP Słodków), Aleksander Skowroński (SP 1 Turek) oraz Jakub Loba SP 5 Turek). Wśród najlepszych zajmując trzecie miejsce byli: Szymon Pudzianowski (ZSP Tuliszków), Sebastian Goździk (ZSP Słodków), Kinga Fijałkowska (SP 5 Turek).

Jak się okazuje znakomite hasła promujące układają uczniowie z turowskiej “Czwórki”. Trzy nagrody powędrowały właśnie do wychowanków tej placówki. Pierwsze miejsce uzyskało hasło:

Warto wybrać technika, bo zrobi z ciebie pracownika. ZST najlepsza szkoła na świecie, znajdziesz ją w naszym powiecie. Panuje tu miła atmosfera, dowiesz się dużo od nauczyciela. Nie zwlekaj w ogóle, wybierz ZST Turek!

Jako drugie postanowiono nagrodzić:

Warto wybrać technika, bo do końca życia nie znika, więc trzeba iść do technikum najlepszego. a takie jest właśnie imienia Kaliskiego!

Trzecie, które zyskało również uznanie jury brzmi:

Warto wybrać technika, bo ta szkoła jest fajna, niech się inna przy niej schowa.

Zwycięzcom turnieju nagrody wręczyli: wicestarosta powiatu tureckiego Władysław Karski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Wioletta Adamiak oraz kierownik Działu Marketingu firmy Sun Garden Polska Ester Janeczek.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Turku: Małgorzata Pietrzak, Agata Jeż,  Mariola Kadrzyńska – Siwek, Elżbieta Cytrowska oraz Tomasz Szczap.


Tagi: , ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.