Turek. Deptak ul. Kaliskiej opanowały wielkie donice

Turek. Deptak ul. Kaliskiej

Deptak ul. Kaliskiej od dziesięcioleci nie wyglądał tak pięknie, jak teraz – poinformował w środę Urząd Miejski w Turku. Ma mieć to związek z kolejnymi zmianami jakie można zauważyć w tym miejscu. Wczoraj pojawiły się tam bowiem wielkie donice z drzewami.

Po ławkach i ukwieconych donicach na słupach lamp ulicznych, które na deptaku pojawiły się w czerwcu, przyszedł czas na drzewa. Większość z nich stanęła na zmodernizowanej ulicy. To donice w dwóch wielkościach: 120 cm i 95 cm wysokości, w kolorach czerwonym i grafitowym. W donicach rosną klony, graby i sosny. Rośliny zielone, odporne na złe warunki atmosferyczne – zapewnia urząd.

Mieszkańcy marzyli o szpalerach drzew. Miało być bardziej zielono. Co otrzymali? Na pierwszy rzut oka… donice, które zdominowały to miejsce. W mediach społecznościowych jedni chwalą, inni krytykują ostatnią zmianę.

Komentarze mieszkańców na oficjalnym fanpage`u miasta na facebooku

Bardzo nieestetycznie to wygląda. Już chyba lepiej deptak prezentował się bez takich udziwnień. To miejsce powinno być wizytówką, a przypomina cyrk. Nie wiem, czy to brak pomysłu, czy umiejętności zagospodarowania przestrzeni, ale czerwone, masywne donice, a w nich przytłaczające drzewa to niezbyt dobry wybór. Zważając również na fakt ostatnich problemów na ul. Kaliskiej ze śmieciami – gdy w koszach ponownie zabraknie miejsca, bez problemu funkcję śmietników przejmą doniczki. Niestety efekt końcowy chyba nieprzemyślany… .

Estetyka to jedna sprawa (chociaż wzrusza mnie, jak bardzo drzewa w donicach, kwiaty na latarniach, same latarnie i ławki pasują do siebie), ale gdzie tu sens? Jak długo te drzewa będą rosnąć w donicach? Kiedy okaże się, że im jest po prostu za ciasno? Że mają za mało wody? I jak szybko donice zastąpią brakujące kosze na śmieci?

Takie kolorowe bloki, takie i donice, jeszcze żółte barierki na ul. Uniejowskiej, dramat architektoniczny !!!!

Pięknie to wygląda, każda zieleń upiększa i miło się wypoczywa wśród tych drzewek a ludzie powinni to uszanować i tak jak ten post,że będą śmieci wrzucać do donic….od tego są śmietniki.

Jak zwykle znajdą się tacy, dla których wszystko jest źle i be… Bez kwiatów i drzew źle, z kwiatami i drzewami (nawet w tych donicach) też niedobrze.

– czytamy w komentarzach pod oficjalnym fanpagem miasta.

foto: Miasto Turek

 


Tagi: ,

« Wrzesień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.