Turek. Detektyw Krzysztof Rutkowski znowu nadaje

Krzysztof Rutkowski w Turku

Ekipa Rutkowskiego dzisiaj po raz drugi zawitała do Turku. Dla niewtajemniczonych sprawa dotyczy logo i nazwy JemSushi, której właścicielem jest młody biznesmen z Konina. Krzysztof Rutkowski i jego ludzie pomagają odzyskać mu jego własność intelektualną, którą przywłaszczył sobie „przyjaciel” biznesmena, który miał zarządzać restauracją w Turku.

Właściciel nazwy JemSushi pan Karol domaga się ściągnięcia logo i ukarania wysoką karą finansową biznesmena, który bezprawnie używania jego znaku towarowego. Zgłoszenie kradzieży znaku towarowego odbywa się na podstawie wniosku osoby pokrzywdzonej. W związku z tym zdarzeniem takie zawiadomienie zostało złożone do tutejszej jednostki policji

Teraz jest pytanie, jak policja podchodzi do tego rodzaju sytuacji. W momencie kiedy my ujawniamy podrabiany znak towarowy, czy są to ubrania, czy inne przedmioty, które w jakiś sposób zostają oznaczone znakami towarowymi należącymi do danej firmy, policja zabezpiecza wszystkie materiały – mówi Krzysztof Rutkowski.

Co prawda po ostatniej interwencji ekipy Rutkowskiego i w związku ze złożonym wnioskiem do policji z okien restauracji, mieszczącej się na Komunalnej 2, zniknęły naklejki ze znakiem firmowym, ale główny szyld JemSushi wciąż pozostaje na dachu restauracji.

Dziwnym oświadczeniem, czy też informacją podpiera się właściciel tej restauracji, który twierdzi, że obniży ceny w Turku ze względu na to, że nie będzie musiał się rozliczać, czy płacić za franczyzę – kontynuuje detektyw.

Krzysztof Rutkowski zaznaczył, że póki co właściciel nazwy „JemSushi” pan Karol poniósł z tego tytułu koszty.

To było siedem miesięcy pracy. Tworzenie wnętrza, tworzenie karty, szkolenie personelu, przygotowanie obiektu według standardu JemSushi, jak jest w Koninie. Wszystko było naprawdę dobrze dograne. W pewnym momencie inwestor, który miał tutaj tym zarządzać punktem franczyzowym w Turku zrezygnował ze współpracy. Po prostu wykorzystał znak – mówi pan Karol.

Jak informuje młody biznesmen otrzymał on tylko zaliczkę w wysokości 15 tys. zł. Szkolenie pracowników, kosztowało go 20 tys. zł. Na tę chwilę jest to już kwota 100 tys. zł.

Dziś na ul. Komunalną została wezwana policja w celu ponownego zgłoszenia i zmobilizowania właściciela do usunięcia logo z turkowskiej restauracji. Niestety był on dzisiaj nieobecny. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu poinformowali, że trwają w tej sprawie czynności wyjaśniające, a z poniedziałkowej interwencji zostanie sporządzona notatka urzędowa.

Mam nadzieję, że zostaną podjęte bardziej radykalne czynności w stosunku do właściciela lokalu. Ponieważ w dalszym ciągu możemy w tym momencie przyjechać i zabezpieczyć towar w postaci sprzedawanych sushi ponieważ sushi są sygnowane nazwą JemSushi, która jest firmą w Koninie. Klient, który je zakupi może się okazać, że nie dostanie tego towaru. Przyjedzie policja i mu zabierze z talerza JemSushi – mówił na zakończenie dzisiejszej interwencji Krzysztof Rutkowski.


Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Wrzesień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
pt 21

Kino TUR. Iniemamocni 2

21 września - 24 września
pt 21

Kino TUR. Zakonnica

21 września - 24 września
pt 21
sob 22

Tuliszków. Rajd Rowerowy Zawrót Głowy

22 września godz. 09:30 - 12:00
sob 22
sob 22

Gm. Turek. I Rodzinny Rajd Rowerowy

22 września godz. 11:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.