Turek. Festiwal Talentów już ponad 20 lat

Turek. Festiwal Talentów

Festiwal Talentów wpisany jest w tradycję Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Turku już od ponad 20 lat. Jego kolejna edycja odbyła się w środę, 27 listopada. Celem imprezy jest integracja międzyośrodkowa oraz upowszechnianie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych. Impreza odbywa się w Miejskim Domu Kultury w Turku i każdego roku przybiera inną tematykę. W tym roku odbyła się pod hasłem „Na góralską nutę” i przeniosła wszystkich w góralski świat muzyki i tańca.

W festiwalu uczestniczyły Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze z Koła, Słupcy, Stemplewa, Rychwała, Turku oraz uczestnicy Stowarzyszenia na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Sintur. Wśród publiczności zasiedli m.in: Sławomir Kosobudzki, Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku oraz Paweł Siwiński,  dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku.

Młodzież prezentowała swoje talenty wokalno-taneczne, obrzędy i zwyczaje góralskie „spod samiuśkich Tater”.  Wśród wykonywanych utworów znalazły się takie tytuły jak: „Za górami za lasami”, „W murowanej piwnicy”, „Hej szalała, szalała”, „Takiego Janicka”, „Pójdę boso”, „Góralu czy ci nie żal”.

Przepiękna scenografia i barwne stroje przybliżały kulturę i życie mieszkańców z Podhala. Nie zabrakło gwary góralskiej i tańca zbójnickiego z Janosikiem. Duży entuzjazm wśród publiczności wzbudziły konkursy na StrongCepra oraz obieranie gruli (ziemniaków) na czas. Sporej dawki humoru dostarczył wywiad przeprowadzony przez dziennikarkę TVP 1 z bacą i jego gaździną. Młodzi artyści po raz kolejny potwierdzili, że potrafią się bawić, a ich występy dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń.

Festiwal przygotowały i prowadziły: Marta Bakalarz, Marlena Graczyk i Aneta Lubas. Występ artystyczny uczniów Ośrodka przygotowała Beata Szczesiak. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody, pamiątkowy dyplom i poczęstunek.

Sponsorem festiwalu było Stowarzyszenie Przyjaźni Dzieciom działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują w stronę Małgorzaty Izydorkiewicz – właścicielki zakładu krawieckiego „Szpileczka” za uszycie kostiumów estradowych.

materiał nadesłany


Tagi:

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.