Turek. Misja zakończona sukcesem

„Misja: biblioteka pełna ludzi”

„Misja: biblioteka pełna ludzi” to projekt, który w 2020 roku zrealizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Przeprowadzenie działań było możliwe, dzięki uzyskaniu dofinansowania w wysokości 35 000 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury oraz dotacji celowej z Gminy Miejskiej Turek.

Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w kraju Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku w pełni udało się zrealizować projekt „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Spójny i kompleksowy szereg inicjatyw, charakteryzujący się dużą różnorodnością i interdyscyplinarnością podejmowanych działań, których głównym celem było wzmocnienie wizerunku turowskiej biblioteki, jako ośrodka animującego kulturę i aktywizującego lokalną społeczność. Zadanie, którego odbiorcami były wszystkie grupy wiekowe, w tym także dzieci i seniorzy, zaprojektowano w taki sposób, aby rozszerzyć zakres oferowanych usług i tym samym dostosować je do potrzeb czytelników.

W ramach projektu odbyły się: “Bajkowe spotkania z książką” czyli spektakle teatralne i spotkanie z animatoremczytelnictwa Bajanką, która zabawiała dzieci wspólnie z Kicią Kocią. Dzieci w wieku szkolnym miały możliwość spotkać się z znanymi i cenionymi autorami literatury dziecięcej – Marcinem Pałaszem, Pawłem Beręsewiczem, Anną Dziewit-Meller, Tomaszem Samojlikiem oraz Zofią Stanecką. W spotkaniach autorskich mogli wziąć udział także dorośli, dla których zorganizowano możliwość spotkania się z Łukaszem Orbitowskim, Jackiem Hugo Baderem, Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem.

W ramach projektu odbyły się także warsztaty projektowania gry miejskiej z wykorzystaniem aplikacji mobilnej ActionTrack, w efekcie których powstała gra mobilna „Słodka afera w Turku” oraz warsztaty rękodzielnicze, podczas których powstały skrzynie bookcrossingowe zdobione techniką decupage. Udało się także zorganizować wystawę fotograficzną „Oni czytają! A ty?”, której głównym celem była promocja czytelnictwa oraz akcję z nagrodami „Bywasz, czytasz, wygrywasz” dla czytelników i użytkowników biblioteki, zachęcającą do zwiększonej aktywności.

Całkowity koszt zadania wyniósł 48 700 zł, z czego 35 000 stanowiły środki pozyskane w ramach programu Partnerstwo dla książki ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

materiał prasowy MBP w Turku

Tagi:

« styczeń 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.