Turek. Poznaj swojego dzielnicowego

Dzielnicowy

“Dzielnicowy Bliżej Nas” to program, którego założeniem jest wzmocnienie roli dzielnicowego i wyjście policjantów zza biurek. Od dziś przez najbliższe tygodnie, w każdy piątek na Turek24 będziemy zamieszczać informację o dzielnicowych z powiatu tureckiego, w ramach “Poznaj swojego dzielnicowego”.

Wszyscy chyba wiedzą, gdzie znajdują się w ich miejscowości komisariaty policji. Jednak gdyby zapytać, jak nazywa się dzielnicowy rejonu, w którym mieszkasz? Czy znasz numer, pod który możesz do niego zadzwonić? To już z odpowiedzią mogą być problemy.

Poznaj swojego dzielnicowego

Dzielnicowy to bardzo ważny element funkcjonowania systemu bezpieczeństwa, aby jego służba była skuteczna musi opierać się na stałej współpracy ze społecznością lokalną. Warunkiem jej efektywności jest znajomość problemów nurtujących mieszkańców i adekwatna pomoc w niwelowaniu zidentyfikowanych zagrożeń. Dzielnicowy musi wiedzieć, jakie są zagrożenia w rejonie, w którym pracuje. W ten sposób może służyć mieszkańcom pomocą i poinstruować ich o tym, jak sami mogą przeciwdziałać konfliktowym sytuacjom.

Wszyscy dzielnicowi posiadają telefony komórkowe i są dostępni w godzinach służby. Numery przypisane są do rejonu dzielnicowego i nie będą zmieniane w przypadku zmiany dzielnicowego. Ponadto z każdym dzielnicowym można nawiązać kontakt mailowy. Tak jak numer telefonu, skrzynki mailowe są przypisane do rejonu dzielnicowego.

Miasto i gminę Turek podzielono łącznie na osiem rejonów

Turek. asp.sztab. Jarosław Matuszak

Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji KPP w Turku jest asp. sztab. Jarosław Matuszak, nr tel. 63-289-82-41. W pierwszej kolejności przedstawimy dzielnicowych z terenu miasta Turek z rejonu I i II oraz podajemy kontakty do nich. Ten numer warto mieć wpisany do telefonu.

Rejon I

Mieszkańcy rejonu nr I, czyli ulic Armii Krajowej, Broniewskiego, Dąbrowskiego, Graniczna, Kolejowa, Kolska, Kolska Szosa, 650-Lecia, Legionów Polskich, POW, Smorawińskiego, Stawickiego, Żwirki i Wigury swoje kłopoty, uwagi i spostrzeżenia mogą zgłaszać sierż. Malwinie Laskowskiej-Maciaszek.

 • nr tel. 63-289-82-44
 • telefon komórkowy 786-936-531
 • e-mail : dzielnicowy.turek1@po.policja.gov.pl

Plan działań priorytetowych na I półrocze 2018 r.  dla tego rejonu służbowego to:

 • wyeliminowanie nieprawidłowego parkowania pojazdów przy ul. Armii Krajowej w Turku, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego parkowania w rejonie przejść dla pieszych celem poprawy bezpieczeństwa pieszych,
 • zwrócenie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego, w miejscach szczególnych, takich jak przejścia dla pieszych, celem poprawy ich bezpieczeństwa.

Zaplanowane działania w związku z wdrożeniem planu priorytetowego:

 • informowanie mieszkańców ulicy na temat wdrożonego planu priorytetowego poprzez stworzenie ulotki informacyjnej. Ulotka przekazywana podczas spotkań z mieszkańcami,
 • informacja dla mieszkańców o wdrożonym działaniu priorytetowym i umieszczeniu o nim na tablicach ogłoszeń w klatkach bloków,
 • przeprowadzenie pogadanek celem podniesienia świadomości prawidłowych zachowań kierujących podczas parkowania pojazdów.
 • podczas spotkań wspólnot mieszkaniowych przypomnienie mieszkańcom ulicy zasad prawidłowego parkowania pojazdów z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej,
 • wystosowanie wystąpień do zarządcy drogi celem poprawy oznakowania poziomego oraz pionowego w rejonie przejść dla pieszych.
Rejon II

Dzielnicowym rejonu nr II jest st.asp. Bartłomiej Białas. Pod jego opieką są ulice Osiedle Wyzwolenia oraz ks. Jędrzejewskiego.

 • nr tel. 63-289-82-43
 • telefon komórkowy 786-936-534
 • e-mail : dzielnicowy.turek2@po.policja.gov.pl

Plan działań priorytetowych na I półrocze 2018 r.  dla rejonu służbowego nr II:

 • wyeliminowanie nieprawidłowego parkowania pojazdów na Osiedlu Wyzwolenia.

Zaplanowane działania:

 • poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez inicjowanie rozmów ze społeczeństwem.
 • podczas spotkań przypomnienie mieszkańcom zasad prawidłowego parkowania pojazdów.
 • kontynuowanie współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Tęcza” w Turku,
 • przeprowadzanie rozmów z administratorami bloków.

Pamiętajmy dzielnicowy to „ policjant pierwszego kontaktu”. Jeśli widzisz coś, co cię niepokoi, to właśnie do niego możesz zadzwonić oraz napisać.


Tagi: , , , , ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.