Turek. W najbliższym czasie fontanna nie zostanie włączona
Fontanna w rynku nie zostanie włączona. Krople wody mogą roznosić w powietrzu koronawirusa. Miasto dostosuje się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
Zwyczajowo przed weekendem majowym uruchamiana była fontanna na rynku miejskim. W tym roku będzie nieco inaczej. To w związku z pismem Głównego Inspektora Sanitarnego, który nie zaleca uruchamiania fontann oraz ulicznych instalacji wodnych z uwagi na fakt, że aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząstek wirusa. Dlatego zdecydowano o przesunięciu terminu jej uruchomienia.
Fontanna na Placu Wojska Polskiego będzie musiała zatem poczekać na rozpoczęcie sezonu. Miasto informuje, że kiedy tylko ta rekomendacja zostanie cofnięta, zostanie ona uruchomiona i na rynku będzie słychać szum wody.
foto: Miasto Turek


