Turkowskie podstawówki w czołówce szkół Wielkopolski

Turek. Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Turkowskie podstawówki znalazły się w czołówce najlepszych szkół Wielkopolski. Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego są potwierdzeniem profesjonalizmu edukacyjnego grona pedagogicznego oraz mozolnej i wytrwałej pracy gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz ich rodziców.

Udowodniły to opublikowane na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu wyniki egzaminu gimnazjalnego, jaki uczniowie pisali w kwietniu tego roku. Egzamin gimnazjalny podzielony został na 3 części: humanistyczną, przyrodniczą-matematyczną oraz językową.

Z historii i WOS turkowscy gimnazjaliści zajęli 3 miejsce w Wielkopolsce wśród miast powiatowych (Turek wyprzedza tylko Poznań i Gniezno), oraz 9 miejsce wśród wszystkich 226 wielkopolskich gmin.

Egzamin z języka polskiego uplasował turkowskie gimnazja na 1 miejscu w Wielkopolsce wśród miast powiatowych i 12 wśród wszystkich gmin w województwie.

Również przedmioty przyrodnicze dały nam wysokie miejsca: 4 miejsce wśród miast powiatowych i 13 spośród wszystkich gmin Wielkopolski.

Wynik wiedzy matematycznej dał Turkowi 3 miejsce wśród miast powiatowych (lepsze okazały się tylko miasto Poznań i Września) oraz 25 wśród wszystkich gmina w Wielkopolsce (w latach poprzednich było to miejsce około 45).

Wysokie wyniki gimnazjaliści osiągnęli z egzaminów językowych

Wynik z języka angielskiego na poziomie podstawowym dał nam 3 miejsce wśród miast powiatowych i 12 miejsce spośród wszystkich gmin w województwie. Z kolei wynik z angielskiego na poziomie rozszerzonym uplasował Turek na 2 miejscu wśród miast powiatowych (przed nami jest tylko Poznań) oraz 13 miejsce wśród wszystkich gmina Wielkopolski. Noty osiągnięte z języka niemieckiego na poziomie podstawowym dały naszemu miastu 1 miejsce w Wielkopolsce spośród miast powiatowych, oraz 7 w klasyfikacji wszystkich gmin. Z kolei wynik języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym uplasował turkowskie szkoły na 5 miejscu w Wielkopolsce wśród miast powiatowych oraz 18 miejsce spośród wszystkich wielkopolskich gmin.

Tak wysokie wynik szkół prowadzonych przez Miasto Turek są potwierdzeniem, że oświata w Turku jest na najwyższym poziomie. Egzamin pisali bowiem uczniowie, którzy przed trzema laty osiągali średnie wynik na sprawdzianie szóstoklasisty, a teraz znaleźli się w czołówce najlepszych w Wielkopolsce. To potwierdzenie, że zastosowane w Turku rozwiązania oświatowe w pełni wykorzystają potencjał grona pedagogicznego szkół oraz bazę lokalową, która daje szansę pełnego rozwoju zdolności i umiejętności dzieci i młodzieży. Nie byłoby też takiego efektu gdyby nie wspólna praca uczniów i ich rodziców, kadry pedagogicznej i wszystkich pracowników oświaty.

Turek. Wyniki egzaminu gimnazjalnego

materiał prasowy

Tagi: , , ,

« Kwiecień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.