Turystyczne święto, blisko 700 osób na Rajdzie Pieczonego Ziemniaka

Jedna z największych imprez turystycznych naszego powiatu, czyli XIX Integracyjny Turystyczny Rajd Pieczonego Ziemniaka. Wydarzenie, którego nie trzeba reklamować przyciągnęło setki osób. 10 października, wielbiciele aktywnego wypoczynku po raz kolejny pieszo bądź rowerem przemierzali leśne szlaki.

Rajd cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Październikową niedzielę postanowili wspólnie spędzić całe rodziny, – gdzie najmłodsi mieli zaledwie kilka miesięcy, –  zorganizowane grupy szkolne oraz indywidualni turyści. W tym roku na starcie w szkółce leśnej Ruda spotkało się blisko 700 uczestników. Mieli do wyboru cztery trasy, tak aby każdy mógł dostosować dystans do własnych możliwości i oczekiwań. Pierwszą o długości 6 km dostosowaną do osób poruszających się na wózkach i kolejne rowerowe, liczące 15 km, 23 km lub 40 km.

Pierwsza pomoc, znakowanie rowerów i… król rajdu 

Zanim jednak uczestnicy rajdu wyruszyli na leśne szlaki mogli posmakować rogali ufundowanych przez gminę Tuliszków. Przez cały czas piechurom i rowerzystom towarzyszyła słoneczna pogoda. Na mecie, w leśniczówce Grzymiszew z kolei mieli możliwość oznakowania rowerów oraz przećwiczenia udzielania pierwszej pomocy. Ponadto organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy oraz smakowity poczęstunek grochówkę, pieczone kiełbaski i oczywiście króla rajdu – pieczonego ziemniaka w towarzystwie serka.

Tegorocznymi organizatorami wydarzenia byli: Oddział PTTK w Turku, Nadleśnictwo Turek, Muzeum Miasta Turek, Starostwo Powiatowe w Turku, Gminne Koło TPD w Galewie, Gmin i Miasto Tuliszków, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie,  GOK Wozownia w Kolnicy, KPP Turek, PSP Turek, druhowie z OSP Cisew, Wietchinin oraz Żuki.


Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.