„W Krainie Radości“, czyli Święto Patrona, Święto Sportu i Święto Dzieci

Przykona 2022: „W Krainie Radości“, czyli Święto Patrona, Święto Sportu i Święto Dzieci

1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przykonie obchodzili nie tylko Dzień Dziecka, ale również Dzień Sportu i Święto Patrona. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, upamiętniający patronkę szkoły oraz festyn “W Krainie Radości”.

Akademię tradycyjnie już rozpoczęto „Rotą”. Słowa „Roty” to tekst wiersza patronki naszej szkoły, do którego muzykę napisał polski kompozytor Filip Nowowiejski. Następnie koło teatralne prowadzone przez p. Aleksandrę Sadłowską i p. Janusza Kujawę zaprezentowało spektakl „Na jagody” – na podstawie  baśni poetyckiej M. Konopnickiej. Pełne barw i zaskakujących zwrotów akcji przedstawienie przeniosło widzów do tajemniczej krainy Jagodowego Króla, w której wszystko zachwyca, intryguje, czaruje…

W Krainie Radości

Po akademii na terenach sportowych i rekreacyjnych wokół Szkoły odbył się festyn „W Krainie Radości”. Dla uczniów przygotowano mnóstwo atrakcji: dmuchane zamki dla najmłodszych, gry i zabawy sportowe, otwarte treningi fitness i karate prowadzone przez profesjonalnych trenerów, warsztaty artystyczne, pokazy edukacyjne w wykonaniu ratowników oraz strażaków. A gdy dzieci i młodzież poczuły się zmęczone, mogły odpocząć na wyspie o uroczej nazwie „Małe co nieco”, na której czekały przysmaki przygotowane przez Radę Rodziców.

Organizację festynu wsparła  Rada Rodziców Zespołu Szkół w Przykonie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przykonie oraz sponsorzy.

Piękna pogoda, mnóstwo pozytywnych emocji, radość dzieci, integracja uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół Szkoły, działania artystyczne i rozgrywki sportowe – to wszystko sprawiło, że 1 czerwca w Zespole Szkół w Przykonie był dniem niezapomnianym i naprawdę wyjątkowym.


Tagi: ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.