Władysławów. To już cztery lata. Walne zebranie “Koniczynki”

Wycieczki turystyczno–krajoznawcze, wyjazdy do teatru, programy artystyczne z udziałem dzieci i młodzieży, tematyczne warsztaty edukacyjne, to tylko ułamek podejmowanych inicjatyw stowarzyszenia “Koniczynka”. Wczoraj, podczas walnego zebrania władysławowskie stowarzyszenie podsumowało miniony rok.  

Stowarzyszenie “Koniczynka” działa zaledwie od czterech lat. Jednak na swoim koncie ma już długą listę sukcesów. Dzięki jego działalności mieszkańcy gminy Władysławów przez cały ten okres mogli uczestniczyć w wielu projektach kulturowych, edukacyjnych, różnorodnych formach turystyki, rekreacji oraz aktywności fizycznej. O dokonaniach informowała 14 marca na walnym zebraniu sprawozdawczym za 2018 rok prezes stowarzyszenia Beata Modrzejewska.

Działają coraz prężniej

Stowarzyszenie raz do roku podsumowuje swoją działalność. Z upływem lat realizuje coraz więcej projektów, a także zyskuje coraz więcej członków, dlatego jest się czym pochwalić.

W 2018 roku wzrosła liczba członków z 45 do 63. Osiemnaście osób zechciało do nas dołączyć. A muszę przypomnieć, że gdy zaczynaliśmy w roku 2015 to było nas 20 osób – informowała prezes stowarzyszenia.

W ubiegłym roku podjęte inicjatywy i działania stowarzyszenie kierowało przede wszystkim w stronę seniorów, dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym. „Koniczynce” udało się zrealizować kilka bardzo atrakcyjnych projektów. O kilku z nich można było również przeczytać na portalu Turek24.

Zależało nam na tym, by podejmowane przez nas inicjatywy integrowały oraz aktywizowały naszą społeczność, by każdy, kto się tu znajdzie znalazł coś dla siebie – mówiła prezes.

W minionym roku organizacja bardzo zaangażowała się w życie publiczne gminy. Wśród wachlarzu bogatej oferty zajęć znalazły się takie projekty, jak: „Na ludową nutkę…”, „Teatr z Klasą” , “…przenoś moją duszę utęsknioną”, „Budujemy przyszłość – kreujemy przestrzeń”, „Senioratka”, czy „Wyjdź z domu poznaj świat”. Sukcesem jest także uruchomienie własnej strony internetowej: www. koniczynka – wladyslawow.pl

Jak usłyszeliśmy stowarzyszenie na stałe współpracuje z Gminą Władysławów, GOK we Władysławowie i SP we Władysławowie. Efektem tej ostatniej współpracy była pomoc ponad 10 wolontariuszy przy imprezach organizowanych przez organizację.

Działalność bogata w fundusze

Przez trzy lata (2016 – 2018) udało się pozyskać ponad 169 tys. zł. W roku 2015 stowarzyszenie skupiało się na tym, żeby się pokazać, by w kolejnych latach móc sięgnąć po publiczne pieniądze. I jak się okazuje skutecznie. Rok później otrzymali z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu 6,5 tys. zł. W 2017 r. było to już blisko 40 tys. zł. Najbardziej obfitym rokiem był miniony, gdzie stowarzyszenie pozyskało ponad 115 tys. zł.

Trochę dziegciu 

Żeby nie było tak słodko wspomniano także o niepowodzeniach. Ubolewano m.in. nad brakiem własnej siedziby. Stowarzyszenie bowiem korzysta z pomieszczeń GOK we Władysławowie, jak zauważono ma on ograniczoną ilość miejsca, a organizacja działa coraz prężniej. Przybywa nie tylko członków, ale i własnych środków materialnych, które trzeba gdzieś przechowywać.

Plany na przyszłość?

To kontynuowanie dotychczasowych działań mających na celu wspieranie aktywności osób starszych i niepełnosprawnych oraz dalsze poszerzanie oferty zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Zakup podpisu kwalifikowanego, czy dokonanie wpisu do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych. Szykują się też wyjazdy, najbliższy już 23 marca. Członkowie stowarzyszenia udadzą się do teatru w Łodzi na spektakl teatralny “Tylko miłość czyli sceny z życia małżeńskiego”. Będą i koncerty oraz relaks na termach w Uniejowie i w Ciechocinku. W planach jest również zorganizowanie dłuższego wyjazdu do Medjugorje i Chorwacji, a także do Rzymu.

Jesteśmy przekonani, że działalność zarządu za 2018 r. w ramach posiadanych i pozyskanych środków finansowych spełniła na miarę możliwości oczekiwania naszych członków, była zgodna ze statutem i założeniami programowymi. Udało nam się w pewnym stopniu zaktywizować oraz zintegrować lokalną społeczność, w tym także nawiązać więź międzypokoleniową. Ważnym aspektem naszej działalności było też propagowanie różnych form aktywności połączonej z poznawaniem ojczystych zabytków, historii, przyrody oraz obcowania z wysoką kulturą. Za szczególne cenne osiągnięci uważamy aktywizację osób niepełnosprawnych. Będzie ona naszym priorytetem w dalszych działaniach. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko udało się nam zrealizować, że nie spełniliśmy niektórych oczekiwań członków, ale staraliśmy się w miarę możliwości pomagać i wspólnie rozwiązywać problemy społeczności lokalnej – mówiła na koniec Beata Modrzejewska.

Po takiej prezentacji i podsumowaniu dokonań członkom stowarzyszenia nie pozostało nic innego, jak jednogłośnie przyznać absolutorium zarządowi, co też uczynili.

Stowarzyszenie “Koniczynka” – nowa, lepsza jakość życia  

Od czasu założenia stowarzyszenia, czyli 13 marca 2015 roku minęły cztery lata. W związku z czym, zgodnie ze statutem przyszedł czas wyboru nowego zarządu. Dokonano go podczas czwartkowego spotkania. Członkowie stowarzyszenia postanowili ponownie powierzyć kierowanie “Koniczynką” Beacie Modrzejewskiej. Na wiceprzewodniczącą wybrano Annę Płóciennik, a na skarbnika Danutę Skubiszewską. Tego dnia wybrano także Komisję rewizyjną, w skład której weszli: Barbara Prusinowska, Aldona Początek oraz Zbigniew Wojdyński.

Atrakcyjne pomysły i projekty spotkały się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Przez cztery lata nazwa stowarzyszenia zaczęła się kojarzyć mieszkańcom gminy z nową, lepszą jakością życia. Jest co świętować, dlatego też na wszystkich członków w czwartkowe popołudnie czekała słodka niespodzianka w postaci urodzinowego tortu.


Tagi: ,

« Sierpień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
sob 17

OSP Feliksów. Zbiórka krwi

17 sierpnia godz. 08:00 - 12:00
nie 18

Kawęczyn. Dożynki gminno – parafialne

18 sierpnia godz. 12:00 - 20:00
nie 18

Władysławów. Husar Race

18 sierpnia godz. 16:00 - 19:00
pon 19
pt 23
sob 24

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.