Panie wójcie, co z tą drogą w Korytkowie?

Korytków (gmina Turek) - droga w pobliżu Profim

Temat dróg, zwłaszcza ich jakości, zawsze wzbudza emocje u zainteresowanych. Stan wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. Niestety tak jest również z drogą w miejscowości Korytków należącej do gminy Turek.

Samorządom brakuje pieniędzy – to prawda, ale drogi, które zagrażają bezpieczeństwu ich użytkowników należy naprawiać bezzwłocznie.

Redakcja Turek24 otrzymała zgłoszenie, iż pod jednym z aut firmy zajmującej się gospodarką odpadami zapadła się droga, tworząc niebezpiecznie dużą wyrwę. Samochód przewrócił się. Zdarzenie miało miejsce w Korytkowie, przy wjeździe na jedno z osiedli domków jednorodzinnych – naprzeciwko firmy Profim.

Po interwencjach mieszkańców gmina tę dużą wyrwę jedynie oznakowała.

Dziura jest na tyle duża, że stwarza dla samochodów osobowych spore zagrożenie.

Na całej długości drogi jej stan jest fatalny. Gmina jak na razie nie reaguje na nasze telefony i prośby – skarżą się mieszkańcy.

Droga nie jest oświetlona, chociaż mieszkańcy proszą o zamontowanie latarń od 2014 r. Blisko 2 lata temu zbierali podpisy. Od roku, co jakiś czas dzwonią z interwencją do urzędu gminy. Byli również osobiście z wizytą u wójta Mikołajczyka. Jak dotąd ich prośby nie znajdują zrozumienia.

Na osiedlu przy naszej drodze miały miejsce również kradzieże z działek. To także nie wpłynęło na decyzję gminnych urzędników. – nie kryją rozczarowania mieszkańcy.

Na sąsiedniej drodze, biegnącej równolegle i prowadzącej do znacznie mniejszego osiedla, oświetlenie zostało zamontowane już jakiś czas temu. To wzbudza zupełnie niepotrzebną irytację.

Mieszkańcy mają żal do sołtysa Korytkowa, który ich nie wspiera. A stan drogi się pogarsza z dnia na dzień, wystarczy większy deszcz. Dochodzi już do takich sytuacji, że sami naprawiają drogę na wysokości swoich posesji, chociaż jest to obowiązek gminy.

Panie wójcie, co z tą drogą? Kiedy ją pan naprawi? – pytają zainteresowani.


Tagi: , , , ,

« Styczeń 2021 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.