Świąteczny czas w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku

Świąteczny czas w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku

W świąteczno-zimowej scenerii, 18 grudnia w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Dyrektor Izabela Piotrowska powitała serdecznie zaproszonych gości w osobach: wicestarostę powiatu tureckiego Władysława Karskiego, radną powiatu tureckiego Zofię Gruszczyńską, zastępcę Komendanta Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Turku Franciszka Pyziaka oraz dyrektora Mleczarni Turek Piotra Starzyńskiego, asystenta dyrektora Mleczarni Turek Karolinę Mory i kierownika Pakowni Mleczarni Turek Ireneusza Przygońskiego. Ciepłe słowa powitania skierowała również do wszystkich pracowników zespołu oraz uczniów i wychowanków.

Następnie w swoim niezwykle wzruszającym przemówieniu podkreśliła, że Święta Narodzenia Pańskiego to szczególne święta, które budzą radość i nadzieję. Przeżywanie tej radości jest głównym powodem strojenia choinek, wigilijnego stołu, szykowania 12 potraw, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd, uczestniczenia w nocnej mszy świętej Pasterce, ale przede wszystkim pojednania się z Bogiem. Życzyła wszystkim, aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepłej rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok 2020 przyniósł szczęście, zdrowie i pomyślność.

Na zakończenie dyrektor na znak przyjaźni i pokoju podzieliła się symbolicznym opłatkiem z wicestarostą powiatu tureckiego, który również złożył wszystkim życzenia radosnych, spokojnych, pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów w realizacji planów w nadchodzącym Nowym Roku.

W dalszej części apelu przedstawiciele Mleczarni Turek, która jest organizatorem praktyk wspomaganych dla Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy wręczyli uczniom słodkie prezenty w podziękowaniu za współpracę.

Wydarzenie uświetnił bożonarodzeniowy montaż słowno – muzyczny w wykonaniu wychowanków Bursy Szkolnej pod kierunkiem wychowawców: Mirosławy Greber i Mariusza Dróżdża.

materiał nadesłany


Tagi: , , ,

« Maj 2021 » loading...
P W Ś C P S N
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.