WOŚP. Bezpieczeństwo to podstawa

Turek. Spotkanie organizacyjne WOŚP

Nim wolontariusze WOŚP wyruszą 13 stycznia na ulice zapoznali się dzisiaj z kilkoma cennymi informacjami. W siedzibie turkowskiego sztabu odbyło się spotkanie organizacyjne dla kwestujących, którzy w najbliższą niedzielę wezmą udział w zbiórce podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak co roku nad bezpieczeństwem wolontariuszy będą czuwać policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku. O ogólnych zasady kwestowania podczas tegorocznego finału WOŚP mówiły mł. asp. Katarzyna Kotońska oraz kierownik MDK w Turku Bożena Cesarz. A zatem, gdzie zbierać pieniążki do puszki a jakich miejsc unikać?

W tym roku z uwagi na niehandlowe niedziele zbiórki przy centrach handlowych, marketach nie będą miały sensu, a zatem należy się udać w miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu: kościoły, restauracje, pizzerie, stacje benzynowe, główne ciąg komunikacyjne.

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Kwestować należy w miejscach dobrze oświetlonych. Przestrzegano, aby nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach.

W grupie bezpieczniej. Należy zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Jeżeli zajdzie potrzeba bez wahania należy zwrócić się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub sztabu WOŚP.

Identyfikator, puszka, serduszka

To znaki rozpoznawcze wolontariuszy WOŚP. Dziś turkowscy kwestujący odebrali ze sztabu gadżety, z którymi wyruszą w niedzielę na ulice miasta. Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem zbiórki, adresem wolontariusza, hologramem potwierdzającym oryginalność identyfikatora, pieczątką Fundacji oraz kodem QR. Wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu. Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze. Każdy kwestujący będzie miał przy sobie również naklejki serduszka.

Turkowski Sztab WOŚP przy ul. Kościuszki 13 czynny będzie od godz. 10.00. Na wolontariuszy czekać będą gorące napoje, kanapki oraz coś słodkiego. Do dyspozycji będzie również samochód Fundacji Złota Godzina oraz OSP Turek, który w razie potrzeby dowiezie posiłek, czy serduszka.


Tagi:

Kalendarz wydarzeń

« Maj 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
sob 25

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
sob 25
sob 25
sob 25

Dni Malanowa

25 maja - 26 maja

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.