ZHP wznawia swoją działalność. Turek w zielonej strefie

24 sierpnia, przyjęte zostały Wytyczne Głównej Kwatery ZHP dotyczące organizacji pracy harcerskiej w roku harcerskim 2020/2021. Nowe wytyczne wprowadzone zostały w związku ze stanem epidemii COVID-19. Komenda Hufca ZHP Turek zorganizowała szkolenie dla drużynowych, aby przygotować ich do pracy przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

Podczas specjalnej zbiórki, 8 września drużynowi oraz instruktorzy pełniący funkcje w Hufcu ZHP Turek, odbyli szkolenie przygotowawcze do organizacji zbiórek w aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak bezpiecznie przeprowadzić wszelkie formy działalności harcerskiej.

Wprowadzone środki bezpieczeństwa zależne są od strefy, w której znajduje się miasto. Dla naszego miasta została przydzielona zielona strefa. Oznacza, to że zostały zastosowane podstawowe środki bezpieczeństwa, które niewiele różnią się od przyjętych w szkołach.

Najważniejsze zmiany podczas organizacji zbiórek, to przede wszystkim:
  • na każdą zbiórkę dziecko lub rodzic dostarcza pisemne oświadczenie o świadomości ryzyka związanego z COVID-19. Oświadczenie dostępne jest u drużynowego lub na stronie hufca (turek.zhp.pl) w sekcji „DLA JEDNOSTEK”,
  • uczestnicy powinni we własnym zakresie zapewnić sobie środki dezynfekujące. W przypadku osób małoletnich obowiązek ten spoczywa na rodzicach lub opiekunach prawnych,
  • zbiórki w miarę możliwości będą odbywać się na świeżym powietrzu,
  • w przypadku zbiórki w pomieszczeniu zamkniętym należy zasłonić usta i nos maseczką ochronną,
  • wchodząc na zbiórkę/spotkanie/inną formę pracy harcerskiej i wychodząc z niej należy obowiązkowo zdezynfekować/umyć ręce,
  • w trakcie zbiórki/spotkania/innej formy pracy harcerskiej nie wolno przeprowadzać zajęć wymagających fizycznego kontaktu z innym uczestnikiem lub osobą trzecią, np. tradycyjne wiązanie kręgu.

W przypadku zastosowania innych form środków bezpieczeństwa będziemy informować na bieżąco w dziale aktualności na stronie hufca. Rodzice zuchów będą również informowani o zmianach bezpośrednio przez drużynowych jednostki.

Szczegółowe informacje o zasadach bezpieczeństwa można znaleźć na ZHP.


Tagi:

« Lipiec 2021 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.