Adam Szejnfeld: PiS – mistrz świata!

Adam Szejnfeld

Dzielenie ludzi, konfliktowanie stron, wywoływanie reakcji agresji, budowanie poczucia strachu, a następnie… zarządzanie stworzonym przez siebie konfliktem. To metoda kierowania procesami społecznymi przez PiS. To metoda nie tylko na wygrywanie wyborów, ale i sposób na rządzenie całym państwem. Owszem, skuteczny, lecz z jakimi konsekwencjami dla nas wszystkich?! No, ale kogo to…

Gdańsk, Poznań, Warszawa, Kraków… Białystok. Wyrazy protestu, marsze przeciwko przemocy, manifestacje przeciwko homofobii. Piękne. Słuszne. Konieczne! Tyle tylko, że… celowo wywołane. Przez kogo? No przecież, nie przez kiboli. Oni odgrywają w tym procesie jedynie rolę „pożytecznych idiotów”.

Brawo, brawo. Brawo! PiS świetnie steruje opinią publiczną. Kantowanie w biały dzień, manipulacja społeczna, socjotechnika polityczna… Wszystko podniesione na mistrzowskie wyżyny tylko po to, aby ludzie zajmowali się sprawami dającymi szansę na polaryzację społeczeństwa i budowanie wrażenia „oblężonej twierdzy”. Zadaniem jest mobilizacja do obrony „naszych” przeciwko „nie naszym”.

My i oni

„My” i „oni”, to zasadniczy element realizowanej strategii podboju. „Nasi” wprowadzają „dobrą zmianę” i walczą ze złem. „Oni”, chcą to zniszczyć i przywrócić stary ład. A że ludzie po jakimś czasie potrafią rozróżniać jednak dobro od zła, fałsz od prawdy oraz kto jest kim, to trzeba im zamydlić oczy i zawrócić w głowie. Najlepiej nadają się do tego… pieniądze. Dlatego tworzy się coraz to nowe osie konfliktu i jednocześnie rozdaje kasę.

Kiedyś byli więc „w obiegu” imigranci, a z drugiej strony 500+. Potem natomiast LBGT kontra na przykład „krowa+”. I tak się „bierze pod włos” już nie tylko zwykłych ludzi, już nie tylko społeczeństwo, media czy komentatorów, ale i… opozycyjnych polityków. Tych więc także, którzy powinni te metody na tyle znać, aby nie dać się na nie nabierać. Nabierają się jednak.

Pożyteczni idioci

Tym sposobem demokraci w Polsce walczą dzisiaj z językiem nienawiści, zamiast wyjaśniać afery „Srebrnej”. Biją się o prawo do równości, zamiast dociekać prawdy w sprawach NBP i KNF. Upominają się o przywrócenie praworządności, zamiast ujawniać winnych chaosu w oświacie i zapaści w ochronie zdrowia.  Bronią w końcu LGBT, zamiast wyjaśniać przyczyny historycznego zadłużenia państwa w czasach koniunkturalnej hossy. W tym wszystkim PiS ma jeszcze dodatkowe wsparcie. Kibole bowiem, to nie jedyni „pożyteczni idioci”. Są nimi też symetryści. Działają w tle. Dla nich na przykład sprawa zegarka Nowaka to to samo, a może i gorsze zło, niż działki Morawieckiego. I tak to, w krótkim czasie wszystko w Polsce zostało postawione na głowie. Dokonał tego PiS – mistrz świata odwracania kota ogonem.

Teraz, w czasie, kiedy opozycja błąka się na scenie politycznej, jak dzieci we mgle, lawina afer PiS i przekrętów, niczym śnieżna kula, toczy się, rośnie i rośnie. Ba, dzieje się to nawet za społecznym przyzwoleniem. Machina bowiem medialnej propagandy skutecznie miesza ludziom w głowie, bez przeszkód ze strony rozproszonej, zajętej walką z własnymi cieniami, opozycji. Albo więc partie polityczne, albo więc społeczeństwo obywatelskie, albo więc ludzie życia publicznego, albo więc my wszyscy przejrzymy wreszcie na oczy i przestaniemy wchodzić na pola zaminowane przez PiS, albo wszyscy razem wylecimy niebawem w powietrze! Kiedy bowiem dzięki swoim krętactwom PiS wygra wybory, to zniszczy Polskę, jaką budujemy od trzydziestu już lat. Polskę jaką znamy! Wrócimy wtedy do punktu wyjścia. Wrócimy do państwa rządzonego przez autorytatywną władzę ze społeczeństwem żyjącym na emigracji. Na emigracji wewnętrznej!

Adam Szejnfeld

  • www.szejnfeld.pl
  • www.kobiecastronazycia.pl
  • www.facebook.com/PoselSzejnfeld/
  • www.twitter.com/szejnfeld
  • www.instagram.com/szejnfeld/

Tagi: ,

« Styczeń 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
pon 20

Tuliszków. Akrobatyka sportowa

15 stycznia - 31 stycznia
pon 20

Kino TUR. Śnieżna paczka

17 stycznia - 20 stycznia
pon 20
pt 24

Kino TUR. Futro z misia

24 stycznia - 27 stycznia
pt 24

Kino TUR. Misiek i chiński skarb

24 stycznia - 27 stycznia
sob 25

Turek. Koncert Krzysztofa Daukszewicza

25 stycznia godz. 18:00 - 20:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.