Bezkarność plus dla nominatów PiS. Poseł Bartosik jednym z inicjatorów ustawy

Poseł Ryszard Bartosik wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Bezkarność plus. Klub Parlamentarny PiS zgłosił projekt ustawy zwalniającej z odpowiedzialności karnej osoby popełniające przestępstwa “w celu przeciwdziałania Covid-19”. Pod projektem ustawy podpisało się 47 posłów PiS, w tym Ryszard Bartosik oraz pochodzący z Turku Waldemar Buda.

Projekt wpłynął do sejmu w sierpniu br. Już wówczas został okrzyknięty jako ustawa o bezkarności władzy. Wczoraj, 16 września podczas tzw. drugiego czytania na posiedzeniu sejmu PiS zgłosił poprawki, które “ograniczyły” jej stosowanie do dwóch przestępstw. Mowa jednak o przestępstwach zagrożonych karą więzienia dla lat 3 i do lat 5. Ta ustawa jest przede wszystkim haniebna i skandaliczna, ma działać wstecz i zapewniać urzędnikom i politykom PiS bezkarność.

“Ta ustawa będzie matką tysięcy afer w Polsce” – to jedna z wielu opinii o projekcie Bezkarność plus. W aktualnym stanie, po poprawkach PiS, ustawa zwalnia z odpowiedzialności za:

  • przestępstwo urzędnicze z art. 231 Kodeksu karnego (zagrożone karą do trzech lat więzienia);
  • przestępstwo nadużycia zaufania związane z niegospodarnością (art. 296 kk) (zagrożone karą do pięciu lat więzienia).

Panie pośle Bartosik, którego przestępcę chce pan chronić przed wymiarem sprawiedliwości?

Tajemnicą poliszynela jest, że posłowie PiS “w ciemno” podpisują się pod projektami zgłaszanymi przez klub PiS. Nie jest to żadnym usprawiedliwieniem dla posła Bartosika, który robi z siebie pacynkę do głosowania. Ironią losu jest. że ustawę o bezkarności dla przestępców zgłasza partia, która w nazwie ma i prawo i sprawiedliwość.

Bezkarność plus to próba ochrony premiera?

Bezkarność plus to także próba zabezpieczenia i ochrony premierów Morawieckiego i Sasina za ich próbę organizacji wyborów kopertowych 10 maja.

Decyzja premiera o poleceniu Poczcie Polskiej przygotowania głosowania korespondencyjnego 10 maja 2020 r. była nieważna i rażąco naruszała prawo – taki wyrok wydał ostatnio Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

W ocenie sądu decyzja premiera rażąco naruszyła prawo, w tym konstytucję, kodeks wyborczy czy ustawę o Radzie Ministrów. Koszt przygotowań do wyborów kopertowych 10 maja wyniósł 70 milionów złotych! Projekt Bezkarność plus ma właśnie chronić polityków PiS przed odpowiedzialnością za niegospodarność i naruszanie dyscypliny finansów publicznych.

Bezkarność plus - projekt ustawy (wnioskodawcy)

Dariusz Młynarczyk


Tagi: ,

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.