BlogSpołeczeństwoTemat dnia

Boże Ciało w powiecie tureckim. Odbyły się procesje

W tym roku wiele parafii zorganizowało procesje Bożego Ciała. Choć były one mniej liczne i skromniejsze niż przed pandemią, to i tak zgromadziły wiernych. Nie inaczej było w Turku i powiecie tureckim. 

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to święto ruchome, które wypada 60 dni po Wielkanocy. Jest to dzień wolny od pracy. W 2021 roku Boże Ciało obchodzimy w czwartek – 3 czerwca. Mino pandemii zachowane zostały tradycje tego święta, jak procesja do czterech ołtarzy, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.

Zobacz pięknie wykonane dekoracje ołtarzy procesyjnych z kwiatów i ziół.

foto: NSPJ Turek, Gmina Władysławów, Gmina Dobra Wielkopolska, Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie,

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 12 =