Brąz dla szczypiornistów z Malanowa

W połowie stycznia sala sportowa w Malanowie stała się obiektem zmagań młodych szczypiornistów. Rywalizowali oni w ramach igrzysk dzieci oraz igrzysk młodzieży szkolnej organizowanych przez SZS Wielkopolska. Szkoła Podstawowa w Malanowie była gospodarzem dwóch turniejów finałowych. Wystąpili w niej najlepsi zawodnicy i zawodniczki z terenu powiatu tureckiego.

Jako pierwsza w szranki rywalizacji stanęła młodzież szkolna, czyli uczniowie klas siódmych, ósmych oraz gimnazjum. Cztery najlepsze zespoły dziewcząt oraz cztery najlepsze zespoły chłopców rywalizowały o tytuł mistrza i prawo awansu do zawodów rejonowych.

W tych rozgrywkach reprezentowały nas wyłącznie dziewczęta, które w półfinale rozgrywek musiały uznać wyższość reprezentantek z Przykony. Były one bezkonkurencyjne i wygrały cały turniej. Po porażce w półfinale, dziewczęta zagrały o brązowy medal. W tym meczu uległy minimalnie zespołowi z Słodkowa i ukończyły rywalizację na czwartym miejscu – informuje Radosław Zwoliński z SP Malanów.

Dwa dni później do walki o tytuł najlepszych piłkarzy i piłkarek stanęły drużyny w ramach igrzysk dzieci 

Turniej poprzedziły eliminacje międzyszkolne, a w finale zagrały cztery zespoły chłopców i cztery dziewcząt, które przebrnęły wcześniejsze mecze w grupach eliminacyjnych.

W rozgrywkach naszą szkołę reprezentował zespół chłopców. Pierwszym przeciwnikiem naszych reprezentantów byli szczypiorniści z Przykony. Po emocjonującym i wyrównanym meczu chłopcy z Malanowa przegrali. W kolejnym  meczu zagrali o brązowy medal z drużyną SP 1 Turek. W tym spotkaniu nasi szczypiorniści zwyciężyli pokonując przeciwników 8:4 i ukończyli rywalizację na trzecim miejscu.

Podsumowując dwudniowe zmagania młodych adeptów piłki ręcznej z Malanowa, uważamy osiągnięty wynik za dobry, który satysfakcjonuje i motywuje do dalszej pracy. W tym roku dziewczęta i chłopcy z Malanowa rywalizowali ze starszymi rówieśnikami. Jako najmłodsze zespoły w stawce wszystkich drużyn nabrali cennego doświadczenia i ogrania, które zaowocuje w przyszłym roku szkolnym.  Chłopcy trzeci rok z rzędu uplasowali się na podium rozgrywek, poprzednio zostali dwukrotnie wicemistrzami powiatu tureckiego, a w  tym roku zakończyli rywalizację na trzecim miejscu. Trzon reprezentacji tworzą uczniowie klas sportowych funkcjonujących w SP Malanów.

źródło:  malanow.pl/ Radosław Zwoliński, opr. MK


Tagi: ,

Kalendarz wydarzeń

« Kwiecień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
czw 18
nie 21

Turek. Wielkanocny Coolturbeat

21 kwietnia godz. 21:00 - 23:30
czw 25

Turek. Drzwi otwarte w ZST

25 kwietnia godz. 09:00 - 15:00
pt 26

Kino TUR. Corgi, psiak Królowej

26 kwietnia - 29 kwietnia

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.