Sesja rady miasta. Poseł lojalny względem PiS, ale nielojalny wobec mieszkańców

Sesja Rady Miejskiej Turku (07.02.2019)

Głośnym echem odbiło się styczniowe, sejmowe głosowanie nad przyjęciem budżetu państwa. Posłowie Platformy Obywatelskiej, po uzgodnieniu z burmistrzem Turku, zgłosili dwie poprawki niezwykle istotne dla miejskich inwestycji. Chodziło o udzielenie dotacji celowej z budżetu państwa na budowę ul. Leśnej i Chełmońskiego (7 mln zł) oraz na rewitalizację starówki (12 mln zł). Posłowie PiS, w tym i Ryszard Bartosik, zagłosowali przeciwko.

Z tego powodu sprawę nagłośnił poseł Tomasz Nowak (PO), który na zwołanej konferencji prasowej poinformował o niezrozumiałej postawie posła z Kowali Pańskich. Na wczorajszej sesji rady miasta sprawa wróciła na wokandę. Radni PiS, w tym i Dariusz Jasak, skupiali się na poddawaniu w wątpliwość czystość intencji posłów PO, przemilczając głosowanie Ryszarda Bartosika niezgodne z interesem miasta Turku.

Z kolei Joanna Misiak-Kędziora poinformowała o spotkaniu jakie przedwczoraj zorganizował poseł Bartosik z mieszkańcami os. Leśna. Zastępczyni burmistrza była zaskoczona, że na owym spotkaniu poseł nie zastanawiał się w jaki sposób może pomóc Turkowi, ale że skupiał się na tłumaczeniu swojej decyzji głosowania przeciwko miejskim inwestycjom! Posła próbował bronić radny Grzegorz Wojtczak.

Na marginesie zaznaczmy, iż na spotkanie z mieszkańcami os. Leśna poseł Bartosik nie zaprosił ani redakcji Turek24, ani redakcji Echa Turku. Zaproszony został tylko portal sympatyzujący z PiS.

Radna Janina Kolęda (PiS) staje w obronie posła

Radnej nie spodobało się w jakim kierunku potoczyła się dyskusja.

Z wielkim zażenowaniem i z wielkim wstydem, to co żeśmy mówili o pośle, to tak jakby jedna babie drugiej babie… Myśmy nie obgadywali Bartosika tylko posła. Nie mamy prawa tak mówić. Jeden poseł Nowak jest taki bardzo dobry, a ten Bartosik poseł to jest bardzo zły.

Najstarsza wiekiem radna broniła posła dalej:

Nie powiedzieliśmy ani jednego słowa ile zrobił dla szpitala, ile wystarał się pieniędzy, ile się wystarał o karetkę pogotowia, ile wystarał się samochodów dla straży pożarnych na naszym terenie.

Słowa radnej wywołały przede wszystkim zdziwienie. W trakcie dyskusji na sesji nikt posła nie obrażał, a jedynie komentowano jego działalność poselską. Padały pytania czy poseł powinien służyć partii czy mieszkańcom?

Jeden z radnych tak skomentował wypowiedź radnej PiS:

Każdy może mieć swoje zdanie na temat działalności osoby publicznej, szczególnie takiej jaką jest poseł. Jako mieszkaniec Turku czuję się zawiedziony działalnością pana posła. Dlaczego? My, jako mieszkańcy całej Wielkopolski wschodniej, potrzebujemy czegoś więcej niż karetkę pogotowia czy wóz strażacki. Dlatego miasto Turek wymaga i prosi o pomoc ten rząd, wszystkich posłów, nie tylko pana posła Bartosika.


Tagi: , , ,

« Lipiec 2019 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
pt 19

Kino TUR. Paskudy. UglyDolls

19 lipca - 22 lipca
pt 19

Kino TUR. Niedobrani

19 lipca - 22 lipca
sob 20

Dni Władysławowa

20 lipca godz. 16:00 - 23:30
nie 21

Tuliszków. Koncert Trzech Tenorów

21 lipca godz. 18:00 - 19:30
pt 26

Kino TUR. Agent Kot

26 lipca - 29 lipca
pt 26

Kino TUR. Anna

26 lipca - 29 lipca

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.