Brudzew. Być kobietą…, czyli Gminny Dzień Kobiet

Być kobietą, być kobietą… śpiewała Alicja Majewska. Piosenka napisana na potrzeby spektaklu, który nigdy nie został zrealizowany. Na szczęście piosenka przetrwała i do dziś jest wielkim przebojem. Tak, jak tradycja świętowania Dnia Kobiet, choć niektórzy twierdzą, że dzień ten odchodzi powoli do lamusa. Nic bardziej mylnego, a już na pewno w gminie Brudzew.

Wtorkowy wieczór szczególnie dla piękniejszej części gminy upłynął w wyjątkowej atmosferze. Dom Weselny “Jola” w Kolnicy był wówczas pełen dobrze bawiących się kobiet. Termin wybrany został nieprzypadkowo, był to bowiem ostatni dzień przed Wielkim Postem kiedy gospodynie mogły jeszcze “pójść w tany”. Z zaproszenia z okazji Dnia Kobiet skorzystało około 130 pań. Wspólnie świętowały przedstawicielki kół gospodyń wiejskich, kierowniczki placówek i jednostek oraz stowarzyszeń z terenu gminy.

O święcie nie zapomnieli wójt Cezary Krasowski, zastępca wójta Paweł Jacaszek, sekretarz gminy Tomasz Józefowicz, przewodniczący rady Kazimierz Wdowiński oraz sołtys Kolnicy Krzysztof Kubanek. Wszystkim paniom złożyli wiele serdecznych życzeń, obdarowując je kwiatami oraz odśpiewując “sto lat”.

Bardzo się cieszę że możemy się z paniami spotkać. Jak ważne są kobiety nie trzeba przypominać. (…) Myślę,  że jesteście tą częścią społeczeństwa, która powoduje, że mężczyźni są łagodniejsi jak was widzą- mówił Cezary Krasowski.

Nie chcąc być dłużne, bowiem tego dnia swoje święto – imieniny- miał również włodarz, członkinie kół zrewanżowały się więc toastem za jego zdrowie i upominkiem.

Złote KGW, czyli 50 lat za nimi

Bierzmo – Olimpia, Janów, Janiszew oraz Kolnica to koła, które w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia istnienia. Przez pięć dekad gospodynie udowodniły, że czas płynie, a im energii i siły do działania nie ubywa. Wciąż podchodzą do nowych wyzwań z niesłabnącym zapałem. Wtorkowa uroczystość była okazją aby podziękować im za wieloletnią pracę i  zaangażowanie w upowszechnianie kultury oraz tradycji polskiej wsi.

Dla złotych jubilatek upominek miało Stowarzyszenie Klub Brudzewianki. Ponadto dla wszystkich pań występ przygotował zespół “Razem”, który od zeszłego roku ćwiczy pod okiem Radosława Darula.

Dalej już smaczne jedzenie i zabawa do późnych godzin przy muzyce DJ Marka Dygasa. Dobrze być kobietą…w gminie Brudzew, zwłaszcza tego jednego dnia.


Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.