Brudzew. Siła kobiet. Zarząd Gminny KGW podsumował miniony rok

Brudzew. Zarząd Gminny KGW podsumował rok 2017

W środę Zarząd Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Brudzew podsumował swoją działalność w minionym roku. A był to rok dla gospodyń niezwykle pracowity, bo nie ma chyba takiej imprezy, w której by nie uczestniczyły.

Nie tylko OSP podsumowują 2017 rok, ale i koła gospodyń wiejskich. Minione miesiące dla gospodyń z gminy Brudzew były czasem, w którym aktywnie uczestniczyły w wielu przedsięwzięciach kulturalnych, lokalnych wydarzeniach na terenie gminy, ale i poza nią. Spotkanie podsumowujące odbyło się 31 stycznia w GOK “Wozownia” w Kolnicy. Wzięli w nim udział także: wójt Cezary Krasowski, przewodniczący rady Kazimierz Wdowiński, dyrektor GOPS Brarbara Zielińska oraz dyrektor GOK Nina Kropidłowska.

Siła kobiet

Koła gospodyń wiejskich są jedną z najlepszych promocji gminy, bowiem chętnie uczestniczą w festynach, konkursach i innych imprezach, na których zdobywają nagrody i wyróżnienia. Same są inicjatorkami i organizatorkami wielu wydarzeń w gminie. Stanowią siłę i jak nikt potrafią zaktywizować mieszkańców wsi. Rozpiera je energia i chęć działania.

Podsumowując 2017 rok panie mają się czym pochwalić.

To liczne spotkania organizacyjne, udział w wielu wydarzeniach, jak: wieczerze wigilijne, Orszak Trzech Króli, Noc Kupały, pikniki, targi, spotkania Klubu Seniora, czy z kosmetyczką. To również wyjazdy do teatru, czy chociażby laureatów konkursu “Mówimy Gwarą” do Brukseli, Brugii i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

Są organizatorkami m.in.: Dnia Kobiet, Święta Pieczonego Ziemniaka, czy Dnia Matki. Reprezentowały gminę na dożynkach wojewódzko – archidiecezjalnych w Gnieźnie, czy przeglądach kulinarnych zdobywając nagrody i wyróżnienia, promując kulturę i kuchnię regionalną.

Minione 12 miesięcy, to oczywiście współpraca z GOK “Wozowania”, ODR w Turku, WIR w Turku, lokalnymi władzami, stowarzyszeniami oraz jednostkami OSP z gminy Brudzew.

W planach na bieżący rok zapowiadają kontynuację już sprawdzonych inicjatyw, jak chociażby: warsztaty wielkanocne, Dzień Kobiet, Święto Pieczonego Ziemniaka, czy Noc Świętojańska.

To, że gospodynie są bardzo aktywne podkreślił również wójt gminy

Inne gminy nas podpatrują, widzą, że na terenie gminy Brudzew aktywnie działają KGW, ale również i stowarzyszenia “Brudzewianki” i “Cichowianki” – mówił Cezary Krasowski.

Wójt zapewnił, że samorząd zrobi wszystko żeby wesprzeć i wspomóc działalność kół w ramach możliwości. Na zakończenie spotkania wręczył przewodniczącej ZGR KGW Urszuli Banasiak zdobywczyni pierwszego miejsca w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na “Najsympatyczniejszą Gospodynię Roku” wiązankę kwiatów. Gratulacje złożyły również Nina Kropidłowska i Barbara Zielińska. Wszystkie panie otrzymały z rąk wójta i przewodniczącego Rady Gminy Brudzew po symbolicznym kwiatku.

Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć również słodkości – były pączki, ciasto, a także przepyszny tort – działo rąk Anny Rosiak z KGW Chrząblice.


Tagi: , , , , , , ,

« Sierpień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
pon 19
pt 23
sob 24
sob 24
nie 25

gm. Turek. Dożynki gminno-miejsko-parafialne

25 sierpnia godz. 12:30 - 20:00
nie 25
pon 26

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.