Brudzew. Z Ewą Wachowicz nie tylko o gotowaniu

Brudzew. Spotkanie autorskie z Ewą Wachowicz

Minęło 27 lat odkąd Ewa Wachowicz zdobyła tytuł Miss Polonia. Podczas spotkania w brudzwskiej książnicy, w rozmowie z Dariuszem Rekoszem, ta producentka i dziennikarka telewizyjna, a także podróżniczka oraz kucharka opowiadała o swoich czasach studenckich, karierze, pasjach oraz kulinarnych doświadczeniach.

Była gościem kolejnej odsłony „Czytać więcej – wiedzieć więcej. Animacja czytelnictwa w Brudzewie”, realizowanej przez Bibliotekę Publiczną Gminy Brudzew. Jak sama mówi wszystko zaczęło się od wyboru na najmilszą studenkę i zakładu o skrzynkę alkoholu. Po zdobyciu tytułu Miss, jej kariera potoczyła się błyskawicznie.

“Romans z polityką”

Po zabawnych perypetiach, kiedy to mieszkała w akademiku została sekretarzem prasowym premiera Waldemara Pawlaka. Była nim przez 472 dni – to był ogromny uniwersytet życia. Nigdy w życiu nie przeczytałam, w tak krótkim czasie, tak dużej ilości książek – wspomina Wachowicz.  To do niej należy słynna wypowiedź “Premierowi się nie odmawia”, za którą dostała radiowe Srebrne Usta. Zdradziła, że były to świadome słowa przygotwane na użytek dziennikarzy podczas jej pierwszej konferencji prasowej. To o niej też swego czasu krążył dowcip: “Jaki jest numer do rzecznika rządu? 90-60-90”.

Producentka, podróżniczka i kucharka

Później rozstała się z polityką i stanęła po drugiej stronie kamery, została producentką i założyła własną firmę PROMISS. Jako bizneswomen zrobiła program “Poradnik imieninowy”, czy “Domowa kawiarenka”. Jednak jej największym sukcesem stał się program “Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. Obecnie sama tworzy dania w autorskim programie “Ewa gotuje”.

Królowa piękności z 1992 roku, to nie tylko świetna kucharka, ale i psajonatka podróży. Podczas spotkania nie zabrakło więc egzotycznych ciekawostek ze świata. Razem z przyjaciółką Klaudią Cierniak-Kożuch, postanowiła zdobyć Koronę Wulkanów Ziemi.

Od paru lat z moją przyjaciółką Klaudią chodzimy sobie po górach, tych większych i tych mniejszych. Zdobywamy poszczególne klejnoty do Korony Wulkanów Ziemi, czyli najwyższe szczyty pochodzenia wulkanicznego.

Na swoim koncie ma już sześć, ostatni jeszcze przed nią – Mount Sidley na Antarktydzie. Jeśli zrealizuje to marzenie będzie jedyną Polką i jedną z około 10 osób, którym się to udało.

Ewa Wachowicz jest autorką książek kulinarnych “Ewa gotuje szybko”, “Ewa gotuje ulubione”, “Ciasta”, “Obiady”, “Sałatki” czy “Słodki świat Ewy Wachowicz”.  Można je było zakupić oraz zdobyć autograf z dedykacją podczas wizyty autorki w Brudzewie.


Tagi: , ,

« Maj 2020 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.