Brudzewianki Wicemistrzyniami Polski w unihokeju

Wicemistrzynie Polski w unihokeju

W dniach 25 – 26 maja 2019 roku rozegrany został Turniej Finałowy o Mistrzostwo Polski Polskiego Związku Unihokeja w kategorii Młodziczek. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie po zwycięstwie w Wielkopolskiej Lidze Unihokeja awansowały do grona osiemu najlepszych klubów w Polsce. Tegoroczny finał odbył się w Mrzeżyńskim Centrum Sportu w Mrzeżynie (powiat gryficki).

W pierwszym dniu zmagań unihokejowych zespoły grały każdy z każdym w dwóch grupach. Reprezentantki Klubu GKS „Kasztelania” Brudzew w swojej grupie wygrywając dwa mecze i jeden remisując awansowały z pierwszego miejsca do fazy play off. Z tego etapu po dwie najlepsze drużyny z obu grup zagrały półfinały.

W spotkaniu z zespołem Floorbal Club Banino dziewczęta zwyciężyły 3 : 1. Tym samym awansowały do Finału Mistrzostw Polski. Debiutujące w mistrzostwach zawodniczki po zaciętym i wyrównanym pojedynku uległy niestety 2:1 zespołowi Dzikie Gęsi Zielonka. Drugie miejsce zapewniło im tytuł Wicemistrzyń Polski w kategorii Młodziczek.